Nicolien bezoekt graag de kringloper: ‘Allerleukste dat spullen gebruikt blijven worden’
SINT-ANNALAND - Nicolien de Vos woont zelf in Stavenisse. Doordat zij erg nieuwsgierig was naar de vernieuwde winkel is zij zaterdagmorgen komen kijken bij de kringloopwinkel in Sint-Annaland.
Nicolien komt niet erg vaak bij de kringloopwinkel: “Vaak als je méér boodschapjes moet doen zoals bijvoorbeeld bij de Hubo, is het dat je even binnenkijkt.” De kinderen vinden het vaak leuk om ook bij de kringloopwinkel binnen te kijken: “Ze vinden het wel leuk. Niet dat ze altijd wat krijgen, dat weten ze ook. Maar vooral bij de kleding kijk ik uitgebreid. Als er iets bij zit wat je kan gebruiken en mooi is, neem ik dat mee. Als je hier komt en je moet weer de kledingkast van de kinderen inrichten, dan kan er weleens wat leuks bij zitten.”
Maar Nicolien koopt niet alleen spullen bij de winkel: “Ik breng ook weleens wat terug van kleding, maar ook veel andere spullen. Eigenlijk heb je altijd te veel spulletjes. Naar de kringloopwinkel terugbrengen is veel beter dan weggooien of dat je het ongebruikt in de kast laat staan. Als je het hier brengt, dan kan iemand anders er weer wat mee. Dat vind ik het allerleukste van de kringloper, dat spullen gebruikt blijven worden.” Ook voor de decembermaand zou ze het niet erg vinden als de kinderen cadeautjes krijgen van de kringloper: “Dat is veel beter. Als je iets koopt wat er al is dan dat je iets koopt wat al gemaakt is. Het is absoluut niet minderwaardig of vies wat je bij de kringloper koopt, het is gewoon net zoveel waard als iets anders wat nieuw is.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.
9 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
14 uur geledenTHOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.
17 uur geledenZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.
1 dag geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.
1 dag geledenTHOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
1 dag geledenTHOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.
2 dagen geleden