Nicolien bezoekt graag de kringloper: ‘Allerleukste dat spullen gebruikt blijven worden’
SINT-ANNALAND - Nicolien de Vos woont zelf in Stavenisse. Doordat zij erg nieuwsgierig was naar de vernieuwde winkel is zij zaterdagmorgen komen kijken bij de kringloopwinkel in Sint-Annaland.
Nicolien komt niet erg vaak bij de kringloopwinkel: “Vaak als je méér boodschapjes moet doen zoals bijvoorbeeld bij de Hubo, is het dat je even binnenkijkt.” De kinderen vinden het vaak leuk om ook bij de kringloopwinkel binnen te kijken: “Ze vinden het wel leuk. Niet dat ze altijd wat krijgen, dat weten ze ook. Maar vooral bij de kleding kijk ik uitgebreid. Als er iets bij zit wat je kan gebruiken en mooi is, neem ik dat mee. Als je hier komt en je moet weer de kledingkast van de kinderen inrichten, dan kan er weleens wat leuks bij zitten.”
Maar Nicolien koopt niet alleen spullen bij de winkel: “Ik breng ook weleens wat terug van kleding, maar ook veel andere spullen. Eigenlijk heb je altijd te veel spulletjes. Naar de kringloopwinkel terugbrengen is veel beter dan weggooien of dat je het ongebruikt in de kast laat staan. Als je het hier brengt, dan kan iemand anders er weer wat mee. Dat vind ik het allerleukste van de kringloper, dat spullen gebruikt blijven worden.” Ook voor de decembermaand zou ze het niet erg vinden als de kinderen cadeautjes krijgen van de kringloper: “Dat is veel beter. Als je iets koopt wat er al is dan dat je iets koopt wat al gemaakt is. Het is absoluut niet minderwaardig of vies wat je bij de kringloper koopt, het is gewoon net zoveel waard als iets anders wat nieuw is.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
2 uur geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
6 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
8 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
1 dag geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Veiling Sint-Annaland zet een stap richting de toekomst en gaat digitaal veilen. Deze keuze past bij de veranderingen in de markt en het lagere aantal kopers dat nog op locatie aanwezig is. Met deze stap blijft de veiling doen waar zij voor staat: het organiseren en verbeteren van de afzet en de prijs van de aardappelen van haar leden.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."
2 dagen geleden