Neymar komt tot bezinning: ik had Gonzalez moeten negeren
PARIJS (ANP) - Sterspeler Neymar van Paris Saint-Germain is een dag na de turbulente thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille (0-1) tot bezinning gekomen. De Braziliaanse aanvaller, die rood kreeg wegens het uitdelen van een klap, betoonde spijt en riep op tot kalmte.
"Ik betreur de haat die je kunt uitlokken als je in opstand komt", liet hij weten op Instagram. Neymar bleef niettemin bij zijn beschuldiging, dat zijn Spaanse tegenstander Alvaro Gonzalez hem herhaaldelijk op racistische wijze had beledigd tijdens de wedstrijd.
"Had ik het moeten negeren?", vraagt Neymar zich af. "Ik weet het nog steeds niet. Nu, met rust in mijn hoofd, denk ik van wel. Maar op dat moment vroegen mijn teamgenoten en ik de scheidsrechters om hulp. Ze negeerden ons echter en daar gaat het nu juist om. Racisme bestaat, maar we moeten het stoppen."
Neymar was zondagavond na de wedstrijd nog altijd woedend over het incident waarbij hij Gonzalez op zijn achterhoofd sloeg. "Ik had die idioot in zijn gezicht moeten raken, dat is de enige spijt die ik voel", gaf hij te kennen. Een dag later komt hij daar op terug. "Ik raakte verdwaald in de wedstrijd en ik miste wijsheid", concludeert hij maandagavond laat. "Die man was een idioot, maar ik gedroeg me ook als een idioot om erin mee te gaan."
Neymar was één van de vijf spelers die in de verhitte slotfase van de wedstrijd uit het veld werden gestuurd. De tuchtcommissie van de Franse voetballiga (LFP) behandelt de vijf strafzaken woensdag.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
1 dag geleden