Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neymar komt tot bezinning: ik had Gonzalez moeten negeren

Neymar komt tot bezinning: ik had Gonzalez moeten negeren

PARIJS (ANP) - Sterspeler Neymar van Paris Saint-Germain is een dag na de turbulente thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille (0-1) tot bezinning gekomen. De Braziliaanse aanvaller, die rood kreeg wegens het uitdelen van een klap, betoonde spijt en riep op tot kalmte.

"Ik betreur de haat die je kunt uitlokken als je in opstand komt", liet hij weten op Instagram. Neymar bleef niettemin bij zijn beschuldiging, dat zijn Spaanse tegenstander Alvaro Gonzalez hem herhaaldelijk op racistische wijze had beledigd tijdens de wedstrijd.

"Had ik het moeten negeren?", vraagt Neymar zich af. "Ik weet het nog steeds niet. Nu, met rust in mijn hoofd, denk ik van wel. Maar op dat moment vroegen mijn teamgenoten en ik de scheidsrechters om hulp. Ze negeerden ons echter en daar gaat het nu juist om. Racisme bestaat, maar we moeten het stoppen."

Neymar was zondagavond na de wedstrijd nog altijd woedend over het incident waarbij hij Gonzalez op zijn achterhoofd sloeg. "Ik had die idioot in zijn gezicht moeten raken, dat is de enige spijt die ik voel", gaf hij te kennen. Een dag later komt hij daar op terug. "Ik raakte verdwaald in de wedstrijd en ik miste wijsheid", concludeert hij maandagavond laat. "Die man was een idioot, maar ik gedroeg me ook als een idioot om erin mee te gaan."

Neymar was één van de vijf spelers die in de verhitte slotfase van de wedstrijd uit het veld werden gestuurd. De tuchtcommissie van de Franse voetballiga (LFP) behandelt de vijf strafzaken woensdag.

Meer uit Voetbal

AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

1 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

2 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

3 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

4 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

15 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

18 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

18 uur geleden