Neymar komt tot bezinning: ik had Gonzalez moeten negeren
PARIJS (ANP) - Sterspeler Neymar van Paris Saint-Germain is een dag na de turbulente thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille (0-1) tot bezinning gekomen. De Braziliaanse aanvaller, die rood kreeg wegens het uitdelen van een klap, betoonde spijt en riep op tot kalmte.
"Ik betreur de haat die je kunt uitlokken als je in opstand komt", liet hij weten op Instagram. Neymar bleef niettemin bij zijn beschuldiging, dat zijn Spaanse tegenstander Alvaro Gonzalez hem herhaaldelijk op racistische wijze had beledigd tijdens de wedstrijd.
"Had ik het moeten negeren?", vraagt Neymar zich af. "Ik weet het nog steeds niet. Nu, met rust in mijn hoofd, denk ik van wel. Maar op dat moment vroegen mijn teamgenoten en ik de scheidsrechters om hulp. Ze negeerden ons echter en daar gaat het nu juist om. Racisme bestaat, maar we moeten het stoppen."
Neymar was zondagavond na de wedstrijd nog altijd woedend over het incident waarbij hij Gonzalez op zijn achterhoofd sloeg. "Ik had die idioot in zijn gezicht moeten raken, dat is de enige spijt die ik voel", gaf hij te kennen. Een dag later komt hij daar op terug. "Ik raakte verdwaald in de wedstrijd en ik miste wijsheid", concludeert hij maandagavond laat. "Die man was een idioot, maar ik gedroeg me ook als een idioot om erin mee te gaan."
Neymar was één van de vijf spelers die in de verhitte slotfase van de wedstrijd uit het veld werden gestuurd. De tuchtcommissie van de Franse voetballiga (LFP) behandelt de vijf strafzaken woensdag.
Meer uit Voetbal
OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Een trotse bondscoach Pedro Leitão Brito vindt dat Kaapverdië bewezen heeft dat zogenoemde 'kleinere' teams iets toevoegen op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De voetbalwereld kent steeds minder grenzen", genoot hij nog even na van de stunt maandag tegen Europees kampioen Spanje (0-0). "Kleinere landen zonder indrukwekkende erelijst hebben net zo goed het recht om het op te nemen tegen teams van een hoger niveau."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.
12 uur geledenLENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
16 uur geleden