Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

De ondernemingskamer schorste topman Wing Zhang in oktober en zette Wingtech op afstand als aandeelhouder, vanwege vermoedens van wanbeheer. Even daarvoor greep de regering ook in bij Nexperia met een noodwet om te voorkomen dat productiecapaciteit en kennis zou verdwijnen uit Europa.

Volgens Nexperia heeft Wingtech er daarna bij de Chinese regering op aangedrongen exportbeperkingen in te stellen voor de chipmaker. Die kwamen er, met veel negatieve gevolgen voor het bedrijf en de auto-industrie. Ook zou Wingtech Chinese onderdelen van Nexperia hebben "gegijzeld", door betalingen te stoppen en verzet tegen het Nederlandse hoofdkantoor te organiseren.

Mismanagement

Wing, die eigenlijk Xuezheng Zhang heet, was niet aanwezig bij de zitting. Een advocaat gaf aan dat hij niet in staat was te komen en dat de zaak hem persoonlijk erg aangreep.

Rechters van de ondernemingskamer bepalen of er, zoals Nexperia wil, een onderzoek naar het mogelijke mismanagement komt. Als zo'n onderzoek er komt, blijven de schorsing van de topman en de beperkingen voor de aandeelhouder staan. Zo niet, dan stoppen de maatregelen.

Nexperia vindt dat Wingtech en Wing buiten boord moeten blijven, omdat ze ook na de eerdere ingrepen niet in het belang van de chipmaker zouden handelen. Door de exportbeperkingen en betaalweigering kreeg Nexperia het namelijk lastig. In oktober en november ging de omzet sterk omlaag en stroomde er meer geld uit het bedrijf dan er binnenkwam. Het chipbedrijf stelt dat de resultaten vervolgens verbeterden.

Meer uit Financieel

Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

19 minuten geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

20 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

1 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

2 uur geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

2 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

3 uur geleden