Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

News Corp van mediamagnaat Murdoch sluit deal met Google

News Corp van mediamagnaat Murdoch sluit deal met Google

NEW YORK (ANP/RTR) - News Corp heeft met Google een wereldwijde overeenkomst gesloten over de rechten op de inhoud van nieuwssites. De bedrijven gaan onder andere een abonnementsplatform ontwikkelen, advertentie-inkomsten delen en audio- en videojournalistiek via videoplatform YouTube uitbouwen. Volgens mediamagnaat Rupert Murdoch, die de controle heeft over News Corp, is het een van de grootste deals met een zogeheten 'big tech'-bedrijf ooit.

De deal volgt op jaren strijd tussen Murdoch en Google. Het recentst was dit in Australië, waar Google zelfs dreigde zijn zoekmachine uit de lucht te halen om "onwerkbare" wetten over inhoud te vermijden. De deal kan worden gezien als een sluitstuk voor de 89-jarige mediamagnaat, zijn zoon Lachlan en News Corp-topman Robert Thomson in de kwestie over compensatie voor zogeheten 'premium content' van platforms.

Murdoch verzekerde zich eerder van betalingen van Apple en Facebook voor hun Apple News- en Facebook News-producten. Financiële details van de deal met Google werden niet gemeld.

Eerder stemde Google in om over een periode van drie jaar 76 miljoen dollar te betalen aan een groep van 121 Franse nieuwsuitgevers om een einde te maken aan een meer dan jaar durende ruzie over auteursrechten. In Australië zouden twee grote televisiezenders soortgelijke deals met Google hebben gesloten ter waarde van 47 miljoen dollar per jaar. Ook met grote uitgevers in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Brazilië en Argentinië kwam Google eerder tot een vergelijk.

De Australische deals komen enkele dagen voordat de regering nieuwe wetten zal afkondigen. Die maken het mogelijk dat een onafhankelijke partij vergoedingen voor inhoud vaststelt als Google er niet zelf in slaagt een deal te sluiten. De ophanden zijnde aanscherping zou een rol hebben gespeeld bij het lostrekken van de onderhandelingen die een jaar eerder vastliepen.

In januari sloot persbureau Reuters een overeenkomst met Google om de eerste wereldwijde nieuwsleverancier te worden voor Google's News Showcase.

Meer uit Financieel

Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

30 minuten geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

30 minuten geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

7 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

8 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

8 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

10 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden