News Corp van mediamagnaat Murdoch sluit deal met Google
NEW YORK (ANP/RTR) - News Corp heeft met Google een wereldwijde overeenkomst gesloten over de rechten op de inhoud van nieuwssites. De bedrijven gaan onder andere een abonnementsplatform ontwikkelen, advertentie-inkomsten delen en audio- en videojournalistiek via videoplatform YouTube uitbouwen. Volgens mediamagnaat Rupert Murdoch, die de controle heeft over News Corp, is het een van de grootste deals met een zogeheten 'big tech'-bedrijf ooit.
De deal volgt op jaren strijd tussen Murdoch en Google. Het recentst was dit in Australië, waar Google zelfs dreigde zijn zoekmachine uit de lucht te halen om "onwerkbare" wetten over inhoud te vermijden. De deal kan worden gezien als een sluitstuk voor de 89-jarige mediamagnaat, zijn zoon Lachlan en News Corp-topman Robert Thomson in de kwestie over compensatie voor zogeheten 'premium content' van platforms.
Murdoch verzekerde zich eerder van betalingen van Apple en Facebook voor hun Apple News- en Facebook News-producten. Financiële details van de deal met Google werden niet gemeld.
Eerder stemde Google in om over een periode van drie jaar 76 miljoen dollar te betalen aan een groep van 121 Franse nieuwsuitgevers om een einde te maken aan een meer dan jaar durende ruzie over auteursrechten. In Australië zouden twee grote televisiezenders soortgelijke deals met Google hebben gesloten ter waarde van 47 miljoen dollar per jaar. Ook met grote uitgevers in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Brazilië en Argentinië kwam Google eerder tot een vergelijk.
De Australische deals komen enkele dagen voordat de regering nieuwe wetten zal afkondigen. Die maken het mogelijk dat een onafhankelijke partij vergoedingen voor inhoud vaststelt als Google er niet zelf in slaagt een deal te sluiten. De ophanden zijnde aanscherping zou een rol hebben gespeeld bij het lostrekken van de onderhandelingen die een jaar eerder vastliepen.
In januari sloot persbureau Reuters een overeenkomst met Google om de eerste wereldwijde nieuwsleverancier te worden voor Google's News Showcase.
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
2 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
15 uur geleden