Newcastle United tot WK zonder Zweedse recordaankoop Isak
NEWCASTLE (ANP) - De Engelse voetbalclub Newcastle United kan pas na het WK in Qatar weer beschikken over Alexander Isak. De Zweedse spits, afgelopen zomer voor een recordbedrag van naar verluidt zo'n 70 miljoen euro overgekomen van Real Sociedad, heeft een terugslag gekregen in het herstel van een hamstringblessure. "We denken Alex niet terug te zien voor het WK", zei trainer Eddie Howe.
De 23-jarige Isak maakte twee doelpunten in zijn eerste drie wedstrijden in de Premier League. De Zweed raakte in september tijdens de interlandperiode met de nationale ploeg geblesseerd. Isak, die in 2019 een half jaar op huurbasis speelde voor Willem II en toen dertien keer scoorde in de Eredivisie, leek bijna klaar voor zijn rentree. Recentelijk ging het echter op de training bij Newcastle weer mis.
"Heel frustrerend", aldus Howe. Newcastle United, de ploeg van de Nederlandse verdediger Sven Botman, verloor in de Premier League pas één keer en staat op de zesde plaats.
Zweden heeft zich niet gekwalificeerd voor het WK in Qatar. De Premier League wordt half november stilgelegd vanwege het WK en gaat dan op tweede kerstdag (Boxing Day) weer verder.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
14 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
16 uur geleden