New York versoepelt verder maar nog lang niet voor toeristen
NEW YORK (ANP/DPA) - De stad New York gaat maandag de derde fase in van de afbouw van de coronamaatregelen. De metropool van ongeveer 8,4 miljoen inwoners is relatief erg zwaar getroffen door het coronavirus en registreerde al 210.000 besmettingen en 23.000 mensen hebben het niet overleefd. De metropool gold als het epicentrum van het gevreesde virus in de Verenigde Staten. Maar het virus is over zijn hoogtepunt heen en volgens de autoriteiten is dat te danken aan de strenge beperkingen die zijn opgelegd.
In de eerste fase van opheffing van die beperkingen van het openbare leven, zijn al bouwwerkzaamheden hervat en in een volgende fase zijn veel ondernemingen inclusief kapperszaken weer aan de slag gegaan. Ook zijn terrassen weer open. Vanaf maandag heropenen ook zaken als nagelstudio's, beauty-salons en tattoozaken. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de horeca weer helemaal open kon, maar daar is op het laatste moment van afgezien vanwege nieuwe uitbraken elders in de VS.
Voor toeristen blijft de stad echter nog lang buiten bereik. Inreisbeperkingen staan nog niet op het programma van de versoepeling. Mogelijk duurt het tot in het najaar voordat toeristen de stad weer kunnen aandoen. Het is dan niet meer zoals het is geweest, want veel attracties zoals theaters en de opera hebben al laten weten pas volgend jaar de draad weer op te pakken.
De trekpleister New York kreeg vorig jaar een nieuw recordaantal van 67 miljoen toeristen over de vloer. . In 2018 waren dat er nog 'slechts' 65 miljoen, onder wie 233.000 Nederlanders. Tien jaar lang brak dit aantal toeristen record na record. De non-profitorganisatie NYC & Company die de stad promoot voor met name toerisme en congressen, had dit jaar weer een nieuw record verwacht, maar de pandemie stak daar een stokje voor. NYC & Company heeft al meer dan de helft van het personeel moeten ontslaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
1 uur geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
2 uur geleden