New York verplicht als eerste staat VS booster voor zorgpersoneel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - New York gaat als eerste Amerikaanse staat een boosterprik verplicht stellen voor mensen die in de zorg werken. Uitzonderingen op medische gronden zijn mogelijk, maar een negatieve test wordt niet toegestaan als alternatief, zei gouverneur Kathy Hochul.
Medewerkers hoeven de derde prik niet direct te halen, maar wel binnen twee jaar nadat ze ervoor in aanmerking komen. Het plan moet nog wel worden goedgekeurd door de gezondheidsautoriteiten in de oostelijke staat, maar Hochul verwacht snel groen licht.
Zorgpersoneel in New York, het gaat om 600.000 mensen, moest zich voor eind september laten inenten, anders dreigde ontslag of schorsing. Duizenden haalden op het laatste moment een prik. Tegen de vaccinatieplicht is veel verzet, er zijn meerdere rechtszaken aangespannen.
Het aantal coronabesmettingen in de staat neemt snel toe, net als in de rest van de Verenigde Staten. New York rapporteerde het laatste etmaal ruim 82.000 nieuwe gevallen. Inmiddels worden ruim 11.500 ziekenhuisbedden bezet door coronapatiënten, de afgelopen 24 uur kwamen er 364 bij.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
1 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
1 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
1 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
10 uur geleden