New York verplicht als eerste staat VS booster voor zorgpersoneel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - New York gaat als eerste Amerikaanse staat een boosterprik verplicht stellen voor mensen die in de zorg werken. Uitzonderingen op medische gronden zijn mogelijk, maar een negatieve test wordt niet toegestaan als alternatief, zei gouverneur Kathy Hochul.
Medewerkers hoeven de derde prik niet direct te halen, maar wel binnen twee jaar nadat ze ervoor in aanmerking komen. Het plan moet nog wel worden goedgekeurd door de gezondheidsautoriteiten in de oostelijke staat, maar Hochul verwacht snel groen licht.
Zorgpersoneel in New York, het gaat om 600.000 mensen, moest zich voor eind september laten inenten, anders dreigde ontslag of schorsing. Duizenden haalden op het laatste moment een prik. Tegen de vaccinatieplicht is veel verzet, er zijn meerdere rechtszaken aangespannen.
Het aantal coronabesmettingen in de staat neemt snel toe, net als in de rest van de Verenigde Staten. New York rapporteerde het laatste etmaal ruim 82.000 nieuwe gevallen. Inmiddels worden ruim 11.500 ziekenhuisbedden bezet door coronapatiënten, de afgelopen 24 uur kwamen er 364 bij.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".
38 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op het Australische Bondi Beach is een "daad van haat tegen alle Joodse vrouwen en mannen wereldwijd op de eerste dag van Chanoeka". Dat schreef de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul op X.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Honderdduizenden Oekraïense huishoudens zitten nog steeds zonder stroom na Russische aanvallen. De situatie blijft moeilijk, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "geschokt" door de dodelijke schietpartij in het Australische Bondi Beach. Op X sprak ze van een "walgelijke daad van geweld tegen de Joodse gemeenschap". Volgens de Australische politie gaat het om een terreuraanslag.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De dodelijke schietpartij bij Bondi Beach in Sydney betrof vermoedelijk een terroristische daad. Dat wordt gemeld in een persconferentie over het voorval met de premier van New South Wales en de politiecommissaris. Bij het voorval vielen zeker twaalf doden, aldus premier Chris Minns. Eerder meldden autoriteiten nog dat er tien doden waren gevallen, onder wie een van de vermoedelijke daders. Ook werden "verschillende geïmproviseerde explosieven" aangetroffen. De explosievenopruimingsdienst is ter plaatse.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De politie in Sydney zegt een van de daders van de dodelijke schietpartij eerder op zondag bij Bondi Beach te hebben geïdentificeerd. Zijn huis wordt op dit moment doorzocht. Een persconferentie over het voorval, die gepland stond voor 11.30 uur, is tot nader order uitgesteld vanwege de inval. Het zou gaan om Narveed Akram, over wie nog veel onbekend is.
2 uur geleden