Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New Delhi sluit scholen en stopt bouwwerkzaamheden om smog

New Delhi sluit scholen en stopt bouwwerkzaamheden om smog

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase hoofdstad New Delhi heeft maatregelen genomen om de luchtvervuiling boven de stad aan te pakken. Scholen worden gesloten en ook een deel van de bouwwerkzaamheden wordt stilgelegd tegen de smog.

Maandagochtend werden in New Delhi 978 smogdeeltjes per kubieke meter gemeten, het hoogste aantal van dit jaar. Dat ligt meer dan zestig keer boven het niveau dat door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) als gezond wordt beschouwd. Inwoners van de stad zeggen tegen persbureau AFP dat hun ogen al dagen tranen door de luchtvervuiling.

India heeft al jaren een smogprobleem. De kankerverwekkende deeltjes worden vooral verspreid door boerenbedrijven in de omgeving, fabrieken en het verkeer. De autoriteiten hopen dat het verkeer zal afnemen doordat kinderen thuisblijven. Ook ouderen worden opgeroepen om niet de deur uit te gaan.

Meer uit Buitenland

KLM: momenteel geen vluchten naar Curaçao, Aruba en Sint Maarten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM kan op dit moment geen vluchten uitvoeren naar de Antilliaanse eilanden Curaçao, Aruba en Sint Maarten omdat het luchtruim rond Curaçao is gesloten door de situatie in Venezuela. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

9 minuten geleden
Oppositie Venezuela zwijgt nog over explosies in het land

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositie zegt op dit moment geen officiële reactie te geven op "de gebeurtenissen die in Venezuela zijn gemeld", maar hier later mee te komen. Dat meldt de oppositie in een korte verklaring. In het land zijn sinds vannacht explosies te horen. Volgens de Venezolaanse president Nicolás Maduro gaat het om "uitermate ernstige militaire agressie" van de Verenigde Staten. Dat land heeft de aanvallen nog niet bevestigd.

11 minuten geleden
Trump claimt gevangenneming Venezolaanse president Maduro

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt dat Amerikaanse strijdkrachten de Venezolaanse president Nicolás Maduro en diens vrouw hebben opgepakt in Venezuela. Ze zijn volgens Trump uit het land gevlogen. Trump meldt dat de VS een "heel grote" en succesvolle operatie hebben uitgevoerd tegen Venezuela en de leider van dat land.

15 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit VS verbiedt verkeersvluchten over Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) heeft een verbod opgelegd voor Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen om over Venezuela te vliegen. Dat meldt zakenzender CNBC in een liveblog.

18 minuten geleden
Ambassade VS in Caracas roept Amerikanen op: zoek beschutting

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Caracas heeft melding gemaakt van explosies. Amerikanen worden opgeroepen niet naar Venezuela te gaan en in het land beschutting te zoeken. De ambassade meldt geen mogelijke oorzaak van de ontploffingen.

28 minuten geleden
Cuba spreekt van staatsterrorisme door VS in Venezuela

HAVANA (ANP) - De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de Verenigde Staten zich schuldig maken aan "staatsterrorisme tegen het moedige Venezolaanse volk". Het land onderhoudt goede banden met Venezuela, dat onder vuur lijkt te liggen van de VS.

54 minuten geleden
President Colombia 'diep bezorgd' over aanval op buurland

BOGOTA (ANP) - Colombia is "diep bezorgd" over de berichten over aanvallen op buurland Venezuela, schrijft president Gustavo Petro van dat land op X. Die leiden volgens hem tot "escalatie van de spanningen in de regio". Internationale conflicten moeten vreedzaam worden opgelost, zegt Petro.

1 uur geleden