Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New Delhi sluit scholen en stopt bouwwerkzaamheden om smog

New Delhi sluit scholen en stopt bouwwerkzaamheden om smog

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase hoofdstad New Delhi heeft maatregelen genomen om de luchtvervuiling boven de stad aan te pakken. Scholen worden gesloten en ook een deel van de bouwwerkzaamheden wordt stilgelegd tegen de smog.

Maandagochtend werden in New Delhi 978 smogdeeltjes per kubieke meter gemeten, het hoogste aantal van dit jaar. Dat ligt meer dan zestig keer boven het niveau dat door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) als gezond wordt beschouwd. Inwoners van de stad zeggen tegen persbureau AFP dat hun ogen al dagen tranen door de luchtvervuiling.

India heeft al jaren een smogprobleem. De kankerverwekkende deeltjes worden vooral verspreid door boerenbedrijven in de omgeving, fabrieken en het verkeer. De autoriteiten hopen dat het verkeer zal afnemen doordat kinderen thuisblijven. Ook ouderen worden opgeroepen om niet de deur uit te gaan.

Meer uit Buitenland

Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

1 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

2 uur geleden
Vredeshandhavers UNIFIL gewond bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.

3 uur geleden
Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

5 uur geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

6 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

7 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

7 uur geleden