New Delhi sluit scholen en stopt bouwwerkzaamheden om smog
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase hoofdstad New Delhi heeft maatregelen genomen om de luchtvervuiling boven de stad aan te pakken. Scholen worden gesloten en ook een deel van de bouwwerkzaamheden wordt stilgelegd tegen de smog.
Maandagochtend werden in New Delhi 978 smogdeeltjes per kubieke meter gemeten, het hoogste aantal van dit jaar. Dat ligt meer dan zestig keer boven het niveau dat door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) als gezond wordt beschouwd. Inwoners van de stad zeggen tegen persbureau AFP dat hun ogen al dagen tranen door de luchtvervuiling.
India heeft al jaren een smogprobleem. De kankerverwekkende deeltjes worden vooral verspreid door boerenbedrijven in de omgeving, fabrieken en het verkeer. De autoriteiten hopen dat het verkeer zal afnemen doordat kinderen thuisblijven. Ook ouderen worden opgeroepen om niet de deur uit te gaan.
Meer uit Buitenland
LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
11 uur geleden