Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix stijgt op Wall Street na beste kwartaal ooit

Netflix stijgt op Wall Street na beste kwartaal ooit

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het was ook het meest winstgevende kwartaal ooit voor het Amerikaanse bedrijf. Dat kwam vooral door lagere uitgaven van het entertainmentbedrijf dan in andere kwartalen. Het aantal abonnees groeide minder hard dan in de voorgaande twee kwartalen, maar analisten zagen die zwakkere groei al aankomen en hadden een nog lager aantal verwacht. Het aandeel werd ruim 9 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 43.091 punten. De hoofdindex scherpte in de voorgaande twee handelsdagen telkens de slotrecords aan. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 5850 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 18.470 punten.

Procter & Gamble was vrijwel onveranderd. Het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan voorzien. De omzet viel echter tegen door zwakkere verkopen in China. Creditcardmaatschappij American Express zakte 5 procent na een verlaging van de groeiverwachting voor de omzet in het gehele jaar.

Meer uit Financieel

ABN AMRO-econoom Phlippen wordt hoofd duurzaamheid bij bank

AMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.

7 minuten geleden
Vrachtwagenfabrikant MAN schrapt 2300 banen in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.

1 uur geleden
Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

2 uur geleden
Chipbedrijven aan kop in groene AEX-index na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.

2 uur geleden
Aziatische chipbedrijven flink hoger na resultaten Nvidia

TOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.

3 uur geleden
Meta verwijdert Australische tieners in december van platforms

CANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.

3 uur geleden
Verzekeraars stellen meer fraudegevallen vast

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.

3 uur geleden