Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix registreert recordaantal kijkuren in eerste helft 2026

Netflix registreert recordaantal kijkuren in eerste helft 2026

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft het afgelopen halfjaar een recordaantal kijkuren geregistreerd. Nog nooit keken abonnees de eerste zes maanden van het jaar zo lang naar content op de streamingdienst. Het gaat om in totaal meer dan 97 miljard uur, maakte het Amerikaanse bedrijf donderdagavond bekend.

Meer dan een derde van alles wat is bekeken, is niet-Engelstalig. Uit een rapport van Netflix blijkt dat het voornamelijk gaat om titels uit Zuid-Korea, Japan en Spanje. De meest bekeken film was War Machine, met 147 miljoen views. Daarna volgen The Rip (136 miljoen views) en Swapped (131 miljoen views) op gepaste afstand. Ook de animatiefilm KPop Demon Hunters, die vorig jaar juni in première ging, werd in de eerste helft van dit jaar met 130 miljoen views nog goed bekeken.

Bij de series was His & Hers het populairst met 104 miljoen views. Het vierde seizoen van Bridgerton volgt kort daarop met 100 miljoen views. Op ruime afstand staat I Will Find You met 64 miljoen views op de derde plek.

Van eigen bodem was de Nederlandse dramaserie Amsterdam Empire een van de populairste titels. De misdaadserie, met in de hoofdrol Jacob Derwig, Famke Janssen en Elise Schaap, trok sinds de première in oktober in de eerste helft van dit jaar 2 miljoen views. Bij de films was iHostage, over de gijzeling in de Apple Store in Amsterdam, het best bekeken met 5 miljoen views. Deze film kwam in april vorig jaar uit.

Meer uit Financieel

Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

32 minuten geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

1 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

1 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

2 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

3 uur geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

14 uur geleden