
Netflix omhoog op Wall Street na akkoord Hollywood-schrijvers
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse mediabedrijf Netflix won maandag ruim 1 procent aan beurswaarde na het voorlopige akkoord tussen de stakende scriptschrijvers met de grote Hollywoodstudio's. Beleggers reageren positief. Als de 11.500 leden van schrijversvakbond WGA akkoord gaan met de deal, zullen zij na bijna 150 dagen staken weer aan het werk gaan.
Op Wall Street is er ook aandacht voor Amazon dat aankondigde 4 miljard dollar te investeren in Anthropic, een start-up op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het webwinkelconcern denkt daarmee een strategische slag te slaan en beleggers zetten het aandeel 0,1 procent hoger.
Ook Microsoft was in het nieuws vanwege AI. Analisten van de firma Guggenheim hebben vanwege de kansen met AI hun advies voor aandelen van het softwarebedrijf verhoogd. Guggenheim raadt beleggers nu niet meer aan om hun stukken van Microsoft in de verkoop te doen. Daardoor is er geen enkele grote beleggingsadviseur meer die een zogeheten sell-advies voor Microsoft hanteert. Desondanks ging het aandeel 0,3 procent omlaag.
Booking Holdings
Booking Holdings, het concern achter hotelwebsite Booking.com, noteerde 1,3 procent lager. De Europese Commissie blokkeert de overname door Booking.com van het Zweedse onlinereisbureau Etraveli. De deal, waarmee ruim 1,6 miljard euro zou zijn gemoeid, zou de onderneming te machtig maken. Het dagelijks bestuur van de EU gaat zelden over tot het verbieden van een overname. Booking heeft al laten weten het besluit van de commissie te zullen aanvechten.
De belangrijkste graadmeters op de beurzen in New York gingen net als in Europa en Azië omlaag. De Dow-Jonesindex leverde in de eerste handelsminuten 0,2 procent in tot 33.895 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4309 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.160 punten.
Beleggers kijken deze beursweek vooral uit naar nieuwe macro-economische rapporten. Die maken duidelijk of centralebankiers succes hebben bij het bestrijden van te sterke prijsstijgingen. Vorige week stonden financiële markten voor een groot deel in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank liet de rente ongewijzigd, maar kwam ook met prognoses waaruit bleek dat de rentes langer dan verwacht hoog zullen blijven. Dat laatste is iets waar beleggers niet blij mee zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft importheffingen voor verschillende landen aangekondigd op zijn socialmediaplatform Truth Social. Het gaat onder meer om Zuid-Afrika, Laos en Maleisië. De heffingen moeten op 1 augustus ingaan, aldus de president in brieven gericht aan de landen.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal geen brief krijgen van de Verenigde Staten waarin hogere importheffingen worden aangekondigd. Dat melden ingewijden binnen de EU aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Donald Trump deelde eerder op maandag brieven aan Japan en Zuid-Korea. Goederen uit deze landen die worden ingevoerd in de Verenigde Staten, worden vanaf 1 augustus belast met een heffing van 25 procent.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor goederen uit Japan en Zuid-Korea vanaf 1 augustus. Dat meldt hij in brieven gericht aan de Japanse premier en de Zuid-Koreaanse president die Trump heeft gedeeld op zijn socialemediaplatform Truth Social.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell is maandag onderin de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam geëindigd. Het olie- en gasconcern kwam met een kwartaalupdate die niet in de smaak viel bij beleggers. Zo is de verwachting dat de handelsresultaten voor zowel gas als olie in het tweede kwartaal aanzienlijk lager zullen zijn dan in de drie maanden daarvoor. Shell stond aan het einde van de handelsdag 2,5 procent lager.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG/DPA) - Paschal Donohoe is maandag herkozen als voorzitter van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden. De uitslag van de stemming was al vrijwel zeker. Andere kandidaten voor de functie, Carlos Cuerpo uit Spanje en Rimantas Sadzius uit Litouwen hadden zich eerder namelijk teruggetrokken.
3 uur geledenSARASOTA (ANP) - Trump Media & Technology heeft zijn streamingplatform Truth+ wereldwijd gelanceerd. Dat heeft het mediabedrijf achter het sociale mediabedrijf Truth Social van de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekendgemaakt. Volgens Trump Media is de app nu overal te downloaden op Apple- en Android-apparaten.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft in het tweede kwartaal 9 procent minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft het Duitse autoconcern maandag bekendgemaakt. Vooral de vraag in de Verenigde Staten en China, twee belangrijke markten voor het bedrijf, stond onder druk door Amerikaanse importheffingen.
3 uur geleden