Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netbeheerders verplichten grote stroomverbruikers tot spitsmijden

Netbeheerders verplichten grote stroomverbruikers tot spitsmijden

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT benadert grote verbruikers van elektriciteit in Nederland om ze te verplichten tot zogenoemd spitsmijden op het overvolle stroomnet. Tijdens piekdrukte op het net wordt hen gevraagd minder elektriciteit aan het net terug te leveren of te verbruiken. In de provincie Utrecht wordt scherper ingegrepen en daar worden door TenneT en de lokale netbeheerder Stedin ook middelgrote stroomverbruikers benaderd.

De verplichting tot spitsmijden bestaat eigenlijk al langer maar grote elektriciteitsverbruikers worden hier nu op geattendeerd, laat TenneT in een verklaring weten. De netbeheerder neemt de komende dagen contact op met de grootverbruikers die nog niet deelnemen om de maatregel uit te leggen en als zij flexibel vermogen hebben de nodige afspraken te maken. De ingreep geldt in eerste instantie voor organisaties die tot 60 megawatt aan stroom afnemen. Maar regionaal kan de verplichting ook gelden voor kleinere stroomverbruikers.

Het verbruik van elektriciteit in de provincie Utrecht groeit zo hard dat als er niets gebeurt het net daar overbelast raakt. TenneT en Stedin benaderen daar vanaf deze week zo'n twintig partijen met een aansluiting groter dan 3 megawatt. "We vinden het enorm vervelend dat dit nodig is en we begrijpen dat we veel vragen. Voor veel bedrijven is dit nieuwe materie", zegt Warmold ten Zijthoff, regiodirecteur Utrecht bij Stedin.

Meer uit Financieel

Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

43 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.

50 minuten geleden
Hotels in WK-speelsteden VS kampen met tegenvallende vraag

WASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.

51 minuten geleden
AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

2 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

2 uur geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

2 uur geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

2 uur geleden