Netbeheerders verplichten grote stroomverbruikers tot spitsmijden
ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT benadert grote verbruikers van elektriciteit in Nederland om ze te verplichten tot zogenoemd spitsmijden op het overvolle stroomnet. Tijdens piekdrukte op het net wordt hen gevraagd minder elektriciteit aan het net terug te leveren of te verbruiken. In de provincie Utrecht wordt scherper ingegrepen en daar worden door TenneT en de lokale netbeheerder Stedin ook middelgrote stroomverbruikers benaderd.
De verplichting tot spitsmijden bestaat eigenlijk al langer maar grote elektriciteitsverbruikers worden hier nu op geattendeerd, laat TenneT in een verklaring weten. De netbeheerder neemt de komende dagen contact op met de grootverbruikers die nog niet deelnemen om de maatregel uit te leggen en als zij flexibel vermogen hebben de nodige afspraken te maken. De ingreep geldt in eerste instantie voor organisaties die tot 60 megawatt aan stroom afnemen. Maar regionaal kan de verplichting ook gelden voor kleinere stroomverbruikers.
Het verbruik van elektriciteit in de provincie Utrecht groeit zo hard dat als er niets gebeurt het net daar overbelast raakt. TenneT en Stedin benaderen daar vanaf deze week zo'n twintig partijen met een aansluiting groter dan 3 megawatt. "We vinden het enorm vervelend dat dit nodig is en we begrijpen dat we veel vragen. Voor veel bedrijven is dit nieuwe materie", zegt Warmold ten Zijthoff, regiodirecteur Utrecht bij Stedin.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
10 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geleden