Netbeheerders verplichten grote stroomverbruikers tot spitsmijden
ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT benadert grote verbruikers van elektriciteit in Nederland om ze te verplichten tot zogenoemd spitsmijden op het overvolle stroomnet. Tijdens piekdrukte op het net wordt hen gevraagd minder elektriciteit aan het net terug te leveren of te verbruiken. In de provincie Utrecht wordt scherper ingegrepen en daar worden door TenneT en de lokale netbeheerder Stedin ook middelgrote stroomverbruikers benaderd.
De verplichting tot spitsmijden bestaat eigenlijk al langer maar grote elektriciteitsverbruikers worden hier nu op geattendeerd, laat TenneT in een verklaring weten. De netbeheerder neemt de komende dagen contact op met de grootverbruikers die nog niet deelnemen om de maatregel uit te leggen en als zij flexibel vermogen hebben de nodige afspraken te maken. De ingreep geldt in eerste instantie voor organisaties die tot 60 megawatt aan stroom afnemen. Maar regionaal kan de verplichting ook gelden voor kleinere stroomverbruikers.
Het verbruik van elektriciteit in de provincie Utrecht groeit zo hard dat als er niets gebeurt het net daar overbelast raakt. TenneT en Stedin benaderen daar vanaf deze week zo'n twintig partijen met een aansluiting groter dan 3 megawatt. "We vinden het enorm vervelend dat dit nodig is en we begrijpen dat we veel vragen. Voor veel bedrijven is dit nieuwe materie", zegt Warmold ten Zijthoff, regiodirecteur Utrecht bij Stedin.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
7 uur geleden