Netbeheerder wijt stroomstoringen Amsterdam aan veranderende weer
AMSTERDAM (ANP) - De twee grote stroomstoringen in Amsterdam deze week zijn veroorzaakt door de grote omslag in weersomstandigheden van afgelopen tijd. Dat concludeert netbeheerder Liander na onderzoek van het elektriciteitsstation waar het beide keren misging. Liander zegt maatregelen te nemen die een derde grote storing in Amsterdam moeten voorkomen.
Maandagochtend zaten grote delen van Amsterdam zonder stroom. Die storing duurde ongeveer anderhalf uur, met zo'n 68.000 getroffen aansluitingen, ook in een groot deel van het centrum. Dinsdagavond was er opnieuw een stroomstoring, dit keer een van tien minuten. "Hoewel deze storingen relatief kort duurden is de impact op een stad als Amsterdam en haar inwoners enorm", erkent Liander.
Beide keren ging het mis bij het grote elektriciteitsstation aan de Hemweg. Onderzoek van Liander wijst uit dat dit voor een groot deel komt omdat het een periode erg koud is geweest en vervolgens juist relatief warm werd. Ook regende het afgelopen tijd veel en was sprake van een hoog grondwaterpeil. "Dat heeft geleid tot vocht in het station, waardoor technische onderdelen kapot zijn gegaan."
Vocht
Maar Liander moet ook bekennen dat de verwarmingsinstallatie in het station niet goed bleek te werken. Daardoor bleef het vochtig en kon het vocht zich verder verspreiden. "Hoewel de kapotte verwarming op zichzelf niet tot zo'n grote storing had kunnen leiden, is nu sprake van een optelsom van factoren."
De netbeheerder geeft aan donderdag en vrijdag "met extra prioriteit" te werken aan de defecten. Ook staat er volgende week weer een regulier onderhoud gepland voor het station. Al deze herstelwerkzaamheden moeten genoeg zijn om een derde storing te voorkomen.
"Al kunnen we niet helemaal uitsluiten dat het nog een keer gebeurt. Wij begrijpen dat dit heel vervelend is en doen er dan ook alles aan om een nieuwe storing te voorkomen", aldus Liander.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
8 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
11 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
13 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
19 uur geleden