Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netbeheerder wijt stroomstoringen Amsterdam aan veranderende weer

Netbeheerder wijt stroomstoringen Amsterdam aan veranderende weer

AMSTERDAM (ANP) - De twee grote stroomstoringen in Amsterdam deze week zijn veroorzaakt door de grote omslag in weersomstandigheden van afgelopen tijd. Dat concludeert netbeheerder Liander na onderzoek van het elektriciteitsstation waar het beide keren misging. Liander zegt maatregelen te nemen die een derde grote storing in Amsterdam moeten voorkomen.

Maandagochtend zaten grote delen van Amsterdam zonder stroom. Die storing duurde ongeveer anderhalf uur, met zo'n 68.000 getroffen aansluitingen, ook in een groot deel van het centrum. Dinsdagavond was er opnieuw een stroomstoring, dit keer een van tien minuten. "Hoewel deze storingen relatief kort duurden is de impact op een stad als Amsterdam en haar inwoners enorm", erkent Liander.

Beide keren ging het mis bij het grote elektriciteitsstation aan de Hemweg. Onderzoek van Liander wijst uit dat dit voor een groot deel komt omdat het een periode erg koud is geweest en vervolgens juist relatief warm werd. Ook regende het afgelopen tijd veel en was sprake van een hoog grondwaterpeil. "Dat heeft geleid tot vocht in het station, waardoor technische onderdelen kapot zijn gegaan."

Vocht

Maar Liander moet ook bekennen dat de verwarmingsinstallatie in het station niet goed bleek te werken. Daardoor bleef het vochtig en kon het vocht zich verder verspreiden. "Hoewel de kapotte verwarming op zichzelf niet tot zo'n grote storing had kunnen leiden, is nu sprake van een optelsom van factoren."

De netbeheerder geeft aan donderdag en vrijdag "met extra prioriteit" te werken aan de defecten. Ook staat er volgende week weer een regulier onderhoud gepland voor het station. Al deze herstelwerkzaamheden moeten genoeg zijn om een derde storing te voorkomen.

"Al kunnen we niet helemaal uitsluiten dat het nog een keer gebeurt. Wij begrijpen dat dit heel vervelend is en doen er dan ook alles aan om een nieuwe storing te voorkomen", aldus Liander.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

6 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

16 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

21 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

23 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden