Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netbeheerder wijt stroomstoringen Amsterdam aan veranderende weer

Netbeheerder wijt stroomstoringen Amsterdam aan veranderende weer

AMSTERDAM (ANP) - De twee grote stroomstoringen in Amsterdam deze week zijn veroorzaakt door de grote omslag in weersomstandigheden van afgelopen tijd. Dat concludeert netbeheerder Liander na onderzoek van het elektriciteitsstation waar het beide keren misging. Liander zegt maatregelen te nemen die een derde grote storing in Amsterdam moeten voorkomen.

Maandagochtend zaten grote delen van Amsterdam zonder stroom. Die storing duurde ongeveer anderhalf uur, met zo'n 68.000 getroffen aansluitingen, ook in een groot deel van het centrum. Dinsdagavond was er opnieuw een stroomstoring, dit keer een van tien minuten. "Hoewel deze storingen relatief kort duurden is de impact op een stad als Amsterdam en haar inwoners enorm", erkent Liander.

Beide keren ging het mis bij het grote elektriciteitsstation aan de Hemweg. Onderzoek van Liander wijst uit dat dit voor een groot deel komt omdat het een periode erg koud is geweest en vervolgens juist relatief warm werd. Ook regende het afgelopen tijd veel en was sprake van een hoog grondwaterpeil. "Dat heeft geleid tot vocht in het station, waardoor technische onderdelen kapot zijn gegaan."

Vocht

Maar Liander moet ook bekennen dat de verwarmingsinstallatie in het station niet goed bleek te werken. Daardoor bleef het vochtig en kon het vocht zich verder verspreiden. "Hoewel de kapotte verwarming op zichzelf niet tot zo'n grote storing had kunnen leiden, is nu sprake van een optelsom van factoren."

De netbeheerder geeft aan donderdag en vrijdag "met extra prioriteit" te werken aan de defecten. Ook staat er volgende week weer een regulier onderhoud gepland voor het station. Al deze herstelwerkzaamheden moeten genoeg zijn om een derde storing te voorkomen.

"Al kunnen we niet helemaal uitsluiten dat het nog een keer gebeurt. Wij begrijpen dat dit heel vervelend is en doen er dan ook alles aan om een nieuwe storing te voorkomen", aldus Liander.

Meer uit Binnenland

Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

47 minuten geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

2 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

3 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

4 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

4 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

6 uur geleden