Netanyahu zweert wraak na aanslag met drone op zijn woning
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zweert wraak na een aanslag met een drone op zijn villa in Caesarea. Hij verklaarde dat Iran en diens bondgenoten, zoals Hezbollah in Libanon, een "hoge prijs" zullen betalen na de "moordaanslag".
Degenen "die mij en mijn vrouw probeerden te vermoorden maakten een ernstige vergissing. Dit zal ons niet afschrikken", liet Netanyahu weten. Hij en zijn vrouw waren niet thuis. De premier heeft ook een ambtswoning in Jeruzalem.
De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz zegt dat de aanval "het ware gezicht" van Iran laat zien. In een verklaring op X schrijft hij dat "de Iraanse bondgenoten die hebben geprobeerd om premier Netanyahu en zijn familie te vermoorden opnieuw hun ware aard" hebben getoond, en dat de actie ook laat zien "welke as van het kwaad" Iran leidt.
Officieel is niet bekendgemaakt of de woning werd geraakt. Op sociale media duiken echter foto's op van beschadigde ramen van wat het huis van Netanyahu zou moeten zijn. De beelden zouden door Iran op Telegram zijn geplaatst. De ramen zouden van kogelvrij glas zijn geweest, waardoor de gevolgen beperkt bleven.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
54 minuten geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
7 uur geleden