Netanyahu zegt na hoge dodental door te gaan met oorlog
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft, na de dodelijkste dag voor het leger sinds het begin van de oorlog tegen Hamas, zijn medeleven aan de nabestaanden uitgesproken. "In naam van onze helden, stoppen wij niet met vechten tot de absolute overwinning", zegt hij in een verklaring.
Binnen een etmaal zijn 24 Israëlische militairen om het leven gekomen. De meeste doden vielen bij een explosie. De premier spreekt van "een van de moeilijkste dagen sinds de uitbraak van de oorlog" op 7 oktober. Hij zegt dat de strijdkrachten onderzoek doen naar de "tragedie" en dat lessen worden getrokken om de levens van andere militairen te beschermen.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
34 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
5 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
15 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
16 uur geleden