Netanyahu kondigt coronasteun aan na aanzwellende kritiek
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag onmiddellijke financiële steun toegezegd voor burgers die niet of nauwelijks in hun levensonderhoud kunnen voorzien vanwege het coronavirus en de maatregelen die de regering daartegen heeft ingesteld.
Netanyahu en zijn regering liggen steeds verder onder vuur om de aanpak van de virusuitbraak. Bij een protest in Tel Aviv tegen de manier waarop de regering omgaat met de economische tegenspoed door het longvirus waren zaterdagavond duizenden mensen aanwezig.
Israël kende vanaf medio maart een stringente lockdown, waardoor alleen personeel dat essentieel werd geacht mocht werken. Onder druk van bedrijven en de bevolking besloot de regering eind mei de beperkingen te versoepelen. Er kwam echter een twee coronagolf op gang, reden om de regels weer aan te scherpen.
Breder steunpakket
De premier verzekerde zondag dat financiële hulp onderweg is. Een vergoeding tot 7500 shekel, zo'n 1900 euro, voor zelfstandigen wordt volgens Netanyahu zondag nog in gang gezet.
Ook kondigde hij aan een breder steunpakket voor werkenden en eigenaren van kleine bedrijven "met bliksemsnelheid" door het parlement te willen loodsen. "Het doel is kostwinners, zelfstandigen en bedrijfseigenaren het komende jaar zekerheid te geven", zei Netanyahu.
In Israël zijn meer dan 38.000 virusgevallen bekend en 358 doden geregistreerd. De afgelopen week kwam het dagelijkse aantal nieuwe infecties meerdere malen boven de 1000 uit. Ten tijde van de lockdown lag dat getal vaak rond de 50.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
8 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
8 uur geleden