Netanyahu herhaalt doel: inwoners terug naar Noord-Israël
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt in een videoboodschap dat hij geen details kan delen over de operatie tegen Hezbollah, maar wel kan vertellen dat de regering vastbesloten is Israëlische inwoners te laten terugkeren naar het noorden van Israël. Daar werden eerder tienduizenden burgers geëvacueerd vanwege het conflict in het grensgebied.
Hezbollah en Israël vallen elkaar vrijwel dagelijks aan sinds de oorlog in de Gazastrook bijna een jaar geleden begon. Israël voert sinds maandag grootschalige luchtaanvallen uit op Libanon, met honderden doden tot gevolg. Volgens Netanyahu worden harde klappen aan Hezbollah uitgedeeld die de groepering "zich nooit had kunnen voorstellen". "We doen dat met kracht en slimme tactiek."
Israëlische media melden dat de premier zijn veiligheidskabinet heeft bijeengeroepen voor een overleg woensdag om 19.00 uur Nederlandse tijd. De bespreking gaat vermoedelijk over de operatie tegen Hezbollah en komt te midden van zorgen over een mogelijk grondoffensief in Libanon. Een Israëlische generaal maakte woensdag bekend dat troepen zijn opgedragen zich voor te bereiden op een "mogelijke inval".
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.
3 uur geledenNIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
5 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
9 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
12 uur geleden