Netanyahu heeft nog geen nieuw voorstel staakt-het-vuren gezien
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft nog geen nieuw voorstel voor een staakt-het-vuren ontvangen, laat zijn kantoor weten. De Egyptische president Abdel Fattah al Sisi zei zondag dat er een plan op tafel lag voor een gevechtspauze van 48 uur waarin vier Israëlische gijzelaars zouden worden vrijgelaten in ruil voor een onbekend aantal Palestijnen.
"Als zo'n voorstel zou zijn gedaan, zou de premier dat meteen hebben geaccepteerd", aldus zijn kantoor. Delegaties zijn momenteel in Qatar aanwezig om te praten over een eventueel staakt-het-vuren, maar de Israëlische afgevaardigden hebben dus nog geen concreet plan voorgelegd aan Netanyahu.
Volgens Al Sisi is het de bedoeling dat binnen tien dagen na het ingaan van het tijdelijke bestand de onderhandelingen worden hervat over een permanent staakt-het-vuren.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Netanyahu heeft benadrukt dat alleen Israël bepaalt welke landen zich mogen aansluiten bij een geplande internationale vredesmacht in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zei vrijdag dat hij hoopt dat de vredesmacht er snel komt om toezicht te houden op het staakt-het-vuren in Gaza. Dit zal naar verwachting een coalitie van voornamelijk Arabische en islamitische mogendheden zijn die troepen gaan inzetten in het gebied.
21 minuten geledenAL-FASHIR (ANP/RTR) - De Soedanese paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) claimt het hoofdkwartier van het leger in de westelijke stad Al-Fashir te hebben ingenomen. Al-Fashir is het laatste bolwerk in de regio Darfur dat het regeringsleger nog in handen heeft. De krijgsmacht heeft het verlies van de basis nog niet bevestigd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de geruchtmakende juwelenroof uit het Louvre. Dat bevestigen de autoriteiten na berichtgeving van de krant Le Parisien. Zij zouden deel uitmaken van de groep van vier personen die vorige week het museum in Parijs binnendrong met een verhuislift.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft met succes de nieuwe Boerevestnik-kruisraket getest, meldt president Vladimir Poetin. Volgens hem kan die "onoverwinnelijke" nucleair aangedreven raket elk luchtverdedigingssysteem ontwijken.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK trekt al haar troepen terug uit Turkije, het land waar ze decennialang tegen vocht voor een eigen staat. De PKK besloot eerder dit jaar al zichzelf op te heffen en is momenteel bezig te ontwapenen.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son-hui bezoekt binnenkort Rusland en Belarus. Volgens het Russische staatspersbureau RIA Novosti duurt de reis van zondag tot en met dinsdag.
5 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja hebben zondag een eerder overeengekomen wapenstilstand officieel bekrachtigd. De Cambodjaanse premier Hun Manet en zijn Thaise ambtgenoot Anutin Charnvirakul ondertekenden de overeenkomst in Kuala Lumpur, in het bijzijn van de Amerikaanse president Donald Trump en de Maleisische premier Anwar Ibrahim.
5 uur geleden