Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: dood Nasrallah verandert machtsevenwicht in regio

Netanyahu: dood Nasrallah verandert machtsevenwicht in regio

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat het doden van Hezbollah-leider Sayyed Hassan Nasrallah een historisch keerpunt is dat de machtsbalans in het Midden-Oosten kan veranderen. Hij waarschuwde wel voor de "moeilijke dagen" die nog komen. "We zijn nog niet klaar met ons werk".

"Nasrallah was niet een terrorist, hij was dé terrorist", aldus Netanyahu. "Hem doden was een noodzakelijke stap naar de doelen die we ons hebben gesteld, veilige terugkeer van de bewoners naar huis in het noorden en wijziging van het machtsevenwicht in de regio voor de komende jaren. Nasrallah was de hoofdmotor van de Iraanse as van het kwaad".

Met de uitschakeling van het kopstuk van Hezbollah is volgens de Israëlische premier een rekening vereffend. "Hij was verantwoordelijk voor de moord op ontelbare Israëli's en veel burgers uit andere landen, onder wie honderden Amerikanen en tientallen Fransen". Hij verwees daarmee naar de bomaanslagen in Beiroet in 1983. Daardoor kwamen 63 personen om bij de ambassade van de VS in de Libanese hoofdstad en 242 Amerikaanse mariniers en 58 Franse parachutisten in hun kazernes.

Netanyahu zei dat de terrorist "de capaciteit van Hezbollah die wij door recente operaties hadden vernietigd, razendsnel zou hebben hersteld, zolang hij in leven was. Dus gaf ik de opdracht - en is Nasrallah niet langer onder ons". Netanyahu denkt dat de eliminatie van een van belangrijkste vijanden van Israël ook zal helpen bij het vrij krijgen van de gijzelaars die Hamas nog vasthoudt in Gaza, nu al bijna een jaar.

Meer uit Buitenland

Maxwell urenlang ondervraagd over betrokkenen misbruik Epstein

TALLAHASSEE (ANP/AFP) - De onderminister van het Amerikaanse ministerie van Justitie, Todd Blanche, heeft donderdag Ghislaine Maxwell urenlang ondervraagd over andere betrokkenen bij het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Maxwell was de rechterhand van Epstein en regelde minderjarige slachtoffers voor hem. Ze zit een gevangenisstraf van twintig jaar uit in Florida.

1 uur geleden
Elon Musk belooft snel herstel na storing bij Starlink

AUSTIN (ANP/RTR) - Het satellietbedrijf Starlink van Elon Musk kampt met een wereldwijde storing. Dat heeft het bedrijf bekendgemaakt via sociale media. Musk zegt dat het probleem snel verholpen wordt. Waardoor de storing is veroorzaakt, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Macron zal de staat Palestina in september officieel erkennen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zal op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in september Palestina officieel als staat erkennen. Macron heeft dit donderdag bevestigd. Eerder was gesuggereerd dat Frankrijk Palestina als staat zou erkennen op een internationale conferentie van de VN begin volgende week.

2 uur geleden
Britse premier voert spoedoverleg met Europese leiders over Gaza

LONDEN (ANP/DPA) - De Britse premier Keir Starmer gaat naar eigen zeggen vrijdag telefonisch spoedoverleg voeren met leiders in Duitsland en Frankrijk over de toestand in de Gazastrook. Starmer noemt "de hongersnood en het lijden daar onbeschrijfelijk en niet te rechtvaardigen".

2 uur geleden
Amerikaanse showworstelaar Hulk Hogan (71) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse showworstelaar Hulk Hogan is op 71-jarige leeftijd overleden, meldt het Amerikaanse entertainmentnieuwsplatform TMZ. De flamboyante Terry Gene Bollea, zoals hij echt heette, was met zijn bandana en forse snor ook buiten de VS een bekende verschijning. De afgelopen jaren voerde hij luidruchtig campagne voor de Amerikaanse president Donald Trump.

7 uur geleden
Justitie VS gaat rechterhand Epstein vragen naar andere daders

TALLAHASSEE (ANP/AFP) - De Amerikaanse justitie gaat de rechterhand van wijlen Jeffrey Epstein ondervragen over andere betrokkenen bij diens seksueel misbruik van minderjarigen. De autoriteiten hopen zo de critici te sussen die hen verdenken van het beschermen van prominente mededaders.

8 uur geleden
Israël roept Gaza-onderhandelingsteam terug voor overleg

DOHA/JERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische delegatie die in Qatar onderhandelt over een eventueel staakt-het-vuren in de Gazastrook is teruggeroepen naar Israël voor nader overleg. Dat gebeurde nadat de Israëli's via bemiddelaars een antwoord hadden ontvangen van de Palestijnse beweging Hamas op een voorstel tot een bestand.

8 uur geleden