Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: dood Nasrallah verandert machtsevenwicht in regio

Netanyahu: dood Nasrallah verandert machtsevenwicht in regio

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat het doden van Hezbollah-leider Sayyed Hassan Nasrallah een historisch keerpunt is dat de machtsbalans in het Midden-Oosten kan veranderen. Hij waarschuwde wel voor de "moeilijke dagen" die nog komen. "We zijn nog niet klaar met ons werk".

"Nasrallah was niet een terrorist, hij was dé terrorist", aldus Netanyahu. "Hem doden was een noodzakelijke stap naar de doelen die we ons hebben gesteld, veilige terugkeer van de bewoners naar huis in het noorden en wijziging van het machtsevenwicht in de regio voor de komende jaren. Nasrallah was de hoofdmotor van de Iraanse as van het kwaad".

Met de uitschakeling van het kopstuk van Hezbollah is volgens de Israëlische premier een rekening vereffend. "Hij was verantwoordelijk voor de moord op ontelbare Israëli's en veel burgers uit andere landen, onder wie honderden Amerikanen en tientallen Fransen". Hij verwees daarmee naar de bomaanslagen in Beiroet in 1983. Daardoor kwamen 63 personen om bij de ambassade van de VS in de Libanese hoofdstad en 242 Amerikaanse mariniers en 58 Franse parachutisten in hun kazernes.

Netanyahu zei dat de terrorist "de capaciteit van Hezbollah die wij door recente operaties hadden vernietigd, razendsnel zou hebben hersteld, zolang hij in leven was. Dus gaf ik de opdracht - en is Nasrallah niet langer onder ons". Netanyahu denkt dat de eliminatie van een van belangrijkste vijanden van Israël ook zal helpen bij het vrij krijgen van de gijzelaars die Hamas nog vasthoudt in Gaza, nu al bijna een jaar.

Meer uit Buitenland

Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

1 uur geleden
Maltese zakenman vrijgesproken in moordzaak journalist Galizia

VALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.

1 uur geleden
EU-landen zeggen Kyiv extra luchtafweer toe, geen details bekend

WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.

4 uur geleden
Kallas: steun EU voor visabeperkingen voor Russen groeit

WICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.

4 uur geleden
WHO: opschalen ebolabestrijding in DRC nodig

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.

4 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet verder opgelopen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.

4 uur geleden
Noorse politie krijgt bij uitvaart Harald hulp uit buitenland

OSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.

5 uur geleden