Netanyahu: aanval op Israël blijft niet zonder gevolgen
TEL AVIV (ANP/DPA) - Premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gewaarschuwd dat een aanval op Israël niet zonder gevolgen blijft. "Mijn boodschap voor onze vijanden: we zullen reageren en een zware prijs opleggen voor iedere daad van agressie tegen ons", verklaarde hij aan het begin van een kabinetsbijeenkomst.
De premier zei dat zijn land verwikkeld is in een conflict op meerdere fronten tegen de "as van het kwaad" van Iran, dat nauwe banden heeft met allerlei gewapende groepen in de regio. Netanyahu beklemtoonde volgens een verklaring van zijn kantoor dat de Israëlische strijdkrachten voorbereid zijn op alle scenario's.
De spanning in het Midden-Oosten is verder opgelopen door de liquidaties van Hezbollahcommandant Fuad Shukr in Beiroet en Hamaskopstuk Ismail Haniyeh in Teheran. Er wordt rekening gehouden met een Iraanse vergeldingsaanval op Israël. De Verenigde Staten, een bondgenoot van Israël, hebben uit voorzorg versterkingen naar de regio gestuurd.
Terughoudendheid
De buitenlandminister van Jordanië, Aiman al-Safadi, is volgens lokale media naar Teheran gevlogen voor een bemiddelingsgesprek over de voorgenomen militaire vergeldingsactie. In een onderhoud met zijn collega Ali Bagheri Kani heeft hij Iran afgeraden Israël aan te vallen.
Cairo liet zondag weten dat de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Badr Abdel-Atti er telefonisch bij Kani op heeft aangedrongen dat alle partijen kalm moeten blijven en terughoudendheid moeten tonen om de situatie in het Midden-Oosten niet uit de hand te laten lopen. Iraanse media meldden dat Teheran alle bemiddelingspogingen heeft afgewezen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
8 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
11 uur geleden