Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: aanval op Israël blijft niet zonder gevolgen

Netanyahu: aanval op Israël blijft niet zonder gevolgen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gewaarschuwd dat een aanval op Israël niet zonder gevolgen blijft. "Mijn boodschap voor onze vijanden: we zullen reageren en een zware prijs opleggen voor iedere daad van agressie tegen ons", verklaarde hij aan het begin van een kabinetsbijeenkomst.

De premier zei dat zijn land verwikkeld is in een conflict op meerdere fronten tegen de "as van het kwaad" van Iran, dat nauwe banden heeft met allerlei gewapende groepen in de regio. Netanyahu beklemtoonde volgens een verklaring van zijn kantoor dat de Israëlische strijdkrachten voorbereid zijn op alle scenario's.

De spanning in het Midden-Oosten is verder opgelopen door de liquidaties van Hezbollahcommandant Fuad Shukr in Beiroet en Hamaskopstuk Ismail Haniyeh in Teheran. Er wordt rekening gehouden met een Iraanse vergeldingsaanval op Israël. De Verenigde Staten, een bondgenoot van Israël, hebben uit voorzorg versterkingen naar de regio gestuurd.

Terughoudendheid

De buitenlandminister van Jordanië, Aiman al-Safadi, is volgens lokale media naar Teheran gevlogen voor een bemiddelingsgesprek over de voorgenomen militaire vergeldingsactie. In een onderhoud met zijn collega Ali Bagheri Kani heeft hij Iran afgeraden Israël aan te vallen.

Cairo liet zondag weten dat de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Badr Abdel-Atti er telefonisch bij Kani op heeft aangedrongen dat alle partijen kalm moeten blijven en terughoudendheid moeten tonen om de situatie in het Midden-Oosten niet uit de hand te laten lopen. Iraanse media meldden dat Teheran alle bemiddelingspogingen heeft afgewezen.

Meer uit Buitenland

Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

3 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

5 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

11 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

12 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

13 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

13 uur geleden