Netanyahu: aanval op Israël blijft niet zonder gevolgen
TEL AVIV (ANP/DPA) - Premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gewaarschuwd dat een aanval op Israël niet zonder gevolgen blijft. "Mijn boodschap voor onze vijanden: we zullen reageren en een zware prijs opleggen voor iedere daad van agressie tegen ons", verklaarde hij aan het begin van een kabinetsbijeenkomst.
De premier zei dat zijn land verwikkeld is in een conflict op meerdere fronten tegen de "as van het kwaad" van Iran, dat nauwe banden heeft met allerlei gewapende groepen in de regio. Netanyahu beklemtoonde volgens een verklaring van zijn kantoor dat de Israëlische strijdkrachten voorbereid zijn op alle scenario's.
De spanning in het Midden-Oosten is verder opgelopen door de liquidaties van Hezbollahcommandant Fuad Shukr in Beiroet en Hamaskopstuk Ismail Haniyeh in Teheran. Er wordt rekening gehouden met een Iraanse vergeldingsaanval op Israël. De Verenigde Staten, een bondgenoot van Israël, hebben uit voorzorg versterkingen naar de regio gestuurd.
Terughoudendheid
De buitenlandminister van Jordanië, Aiman al-Safadi, is volgens lokale media naar Teheran gevlogen voor een bemiddelingsgesprek over de voorgenomen militaire vergeldingsactie. In een onderhoud met zijn collega Ali Bagheri Kani heeft hij Iran afgeraden Israël aan te vallen.
Cairo liet zondag weten dat de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Badr Abdel-Atti er telefonisch bij Kani op heeft aangedrongen dat alle partijen kalm moeten blijven en terughoudendheid moeten tonen om de situatie in het Midden-Oosten niet uit de hand te laten lopen. Iraanse media meldden dat Teheran alle bemiddelingspogingen heeft afgewezen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
46 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
9 uur geleden