Netanyahu: aanval op Israël blijft niet zonder gevolgen
TEL AVIV (ANP/DPA) - Premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gewaarschuwd dat een aanval op Israël niet zonder gevolgen blijft. "Mijn boodschap voor onze vijanden: we zullen reageren en een zware prijs opleggen voor iedere daad van agressie tegen ons", verklaarde hij aan het begin van een kabinetsbijeenkomst.
De premier zei dat zijn land verwikkeld is in een conflict op meerdere fronten tegen de "as van het kwaad" van Iran, dat nauwe banden heeft met allerlei gewapende groepen in de regio. Netanyahu beklemtoonde volgens een verklaring van zijn kantoor dat de Israëlische strijdkrachten voorbereid zijn op alle scenario's.
De spanning in het Midden-Oosten is verder opgelopen door de liquidaties van Hezbollahcommandant Fuad Shukr in Beiroet en Hamaskopstuk Ismail Haniyeh in Teheran. Er wordt rekening gehouden met een Iraanse vergeldingsaanval op Israël. De Verenigde Staten, een bondgenoot van Israël, hebben uit voorzorg versterkingen naar de regio gestuurd.
Terughoudendheid
De buitenlandminister van Jordanië, Aiman al-Safadi, is volgens lokale media naar Teheran gevlogen voor een bemiddelingsgesprek over de voorgenomen militaire vergeldingsactie. In een onderhoud met zijn collega Ali Bagheri Kani heeft hij Iran afgeraden Israël aan te vallen.
Cairo liet zondag weten dat de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Badr Abdel-Atti er telefonisch bij Kani op heeft aangedrongen dat alle partijen kalm moeten blijven en terughoudendheid moeten tonen om de situatie in het Midden-Oosten niet uit de hand te laten lopen. Iraanse media meldden dat Teheran alle bemiddelingspogingen heeft afgewezen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden