
Nestlé opnieuw somberder door zuinige consument
VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé, het bedrijf achter bekende merken als KitKat, Maggi en Nespresso, is opnieuw voorzichtiger over zijn omzetgroei dit jaar. Het Zwitserse concern heeft moeite om marktaandeel terug te winnen nadat hogere prijzen consumenten hebben afgeschrikt om A-merken te kopen.
Nestlé rekent nu voor dit jaar op een omzetgroei van ongeveer 2 procent. In juli ging het bedrijf nog uit van een groei van de omzet van minimaal 3 procent.
In de eerste negen maanden van dit jaar zijn de verkopen met 2 procent gestegen. Dat was vrijwel volledig te danken aan prijsverhogingen.
Vorige maand verving Nestlé onverwacht topman Mark Schneider voor Laurent Freixe, die al langer bij het bedrijf werkt. De vraag van consumenten naar de producten van Nestlé nam de laatste maanden af en Freixe verwacht dat de vraag ook zwak blijft.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is "klaar om een deal te sluiten" met de Verenigde Staten, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Er wordt goede vooruitgang geboekt en de gesprekken gaan de goede kant op", voegde hij daaraan toe. De Europese Commissie wil op 9 juli een handelsdeal met de VS sluiten. Dat is de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesteld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam laat dinsdag het Nationaal Industrie Alarm afgaan om aandacht te vragen voor de problemen waarmee de industrie in de haven kampt. Daarbij wordt op verschillende plekken getoeterd door trucks, gaan alarmsignalen af en worden scheepsbellen geluid.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland zegt dat de CO2-uitstoot van de staalfabriek in IJmuiden vanaf 2030 jaarlijks met 5 megaton wordt verlaagd door duurzamere productie. Dat is een vermindering van 40 procent vergeleken met het huidige niveau. Dat staat in het Milieu Effect Rapport dat Tata Steel heeft ingediend bij de provincie Noord-Holland en op de eigen website is gepubliceerd.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn raakt de winkels van het supermarktconcern in de regio Rotterdam en Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. De uitzendkrachten voeren sinds vorige week actie bij distributiecentra in Geldermalsen en Pijnacker omdat ze een goede eigen cao willen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING schrapt ongeveer 230 banen bij zijn tak voor grote zakelijke klanten. Het concern zegt dat de ingreep nodig is om zijn personeelsbestand "in evenwicht te brengen voor toekomstige groei". Volgens ING kampt de bank onder meer met tegenvallende inkomsten en verhevigde concurrentie, waardoor de kosten meer op de organisatie drukken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien, na de stevige koerswinst op vrijdag. Beleggers deden het rustig aan ondanks de positieve stemming op Wall Street, waar de belangrijke S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq nieuwe recordstanden bereikten door optimisme aan het handelsfront. Zo bevestigde China vrijdag dat een voorlopige handelsdeal met de Verenigde Staten rond is. Ook zei handelsminister Howard Lutnick dat Washington op het punt staat overeenkomsten te sluiten met andere grote handelspartners.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het grootste pensioenfonds van Noorwegen KLP doet de defensiebedrijven Oshkosh uit de Verenigde Staten en het Duitse Thyssenkrupp in de ban omdat ze wapens en militaire apparatuur verkopen aan het Israëlische leger voor inzet in de oorlog in Gaza. De aandelenbelangen die KLP had in de twee ondernemingen zijn daarom verkocht.
6 uur geleden