Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negenvoudig winnaar Djokovic opnieuw naar finale Australian Open

Negenvoudig winnaar Djokovic opnieuw naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft in Melbourne de finale van de Australian Open bereikt. De nummer 5 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul. Het werd 7-5 6-1 6-2 voor Djokovic, die vooral in de eerste set nog in het ritme moest komen.

De Serviër kwam daarin op een 5-1 voorsprong, maar gaf die uit handen nadat Paul zijn service had gebroken. De Amerikaan kwam terug tot 5-5, waarna Djokovic de set alsnog naar zich toe trok. In de tweede en derde set kende Djokovic nauwelijks meer problemen. De 35-jarige Serviër is nu 27 partijen op rij ongeslagen op de Australian Open.

"Natuurlijk ben je niet meer zo fris als aan het begin van het toernooi", zei Djokovic. "We hadden allebei zware benen in de eerste set. Ik had het geluk dat ik mijn zenuwen tegen het einde van de eerste set kon bedwingen. Dat was de sleutel. Daarna begon het lekker te lopen. Ik ben blij dat ik de finale heb gehaald."

22e grandslamtitel

Djokovic, negenvoudig winnaar van het toernooi in Melbourne, jaagt op zijn 22e grandslamtitel. Hij zou daarmee Rafael Nadal evenaren als recordhouder bij de mannen. Vorig jaar mocht Djokovic niet meedoen aan de Australian Open, omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.

De Serviër bereikte vijftien jaar geleden voor het eerst de finale in Melbourne en greep toen ook de titel. "Ik heb een levendige en sterke fantasie, maar ik denk dat ik me niet had voorgesteld dat ik zou staan waar ik nu sta. Wat kan ik zeggen? Ik ben super gezegend en dankbaar dat ik opnieuw de finale heb bereikt. Ik koester elk moment. Maar ik weet ook dat dit zonder mijn familie en team allemaal niet mogelijk was. Ere wie ere toekomt: dit is net zo goed hun succes als het mijne."

Wereldranglijst

In de finale neemt Djokovic het zondag op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die in de halve finale in vier sets te sterk was voor de Rus Karen Chatsjanov (7-6 (2) 6-4 6-7 (6) 6-3). De 24-jarige Griek staat voor de tweede keer in de finale van een grandslamtoernooi. In 2021 bereikte hij de finale van Roland Garros, waarin hij het in vijf sets moest afleggen tegen Djokovic.

Naast de grandslamtitel strijden Djokovic en Tsitsipas zondag ook om de eerste plaats op de wereldranglijst. De winnaar lost de Spanjaard Carlos Alcaraz af als nummer 1. "Grand slams winnen en de nummer 1 van de wereld zijn, dat zijn waarschijnlijk de twee grootste zaken die je als professioneel tennisser kunt bereiken. Het wordt een mooie strijd", aldus de Serviër.

Meer uit Sport

Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

1 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

1 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

3 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

5 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

7 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

8 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

10 uur geleden