Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negenvoudig winnaar Djokovic opnieuw naar finale Australian Open

Negenvoudig winnaar Djokovic opnieuw naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft in Melbourne de finale van de Australian Open bereikt. De nummer 5 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul. Het werd 7-5 6-1 6-2 voor Djokovic, die vooral in de eerste set nog in het ritme moest komen.

De Serviër kwam daarin op een 5-1 voorsprong, maar gaf die uit handen nadat Paul zijn service had gebroken. De Amerikaan kwam terug tot 5-5, waarna Djokovic de set alsnog naar zich toe trok. In de tweede en derde set kende Djokovic nauwelijks meer problemen. De 35-jarige Serviër is nu 27 partijen op rij ongeslagen op de Australian Open.

"Natuurlijk ben je niet meer zo fris als aan het begin van het toernooi", zei Djokovic. "We hadden allebei zware benen in de eerste set. Ik had het geluk dat ik mijn zenuwen tegen het einde van de eerste set kon bedwingen. Dat was de sleutel. Daarna begon het lekker te lopen. Ik ben blij dat ik de finale heb gehaald."

22e grandslamtitel

Djokovic, negenvoudig winnaar van het toernooi in Melbourne, jaagt op zijn 22e grandslamtitel. Hij zou daarmee Rafael Nadal evenaren als recordhouder bij de mannen. Vorig jaar mocht Djokovic niet meedoen aan de Australian Open, omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.

De Serviër bereikte vijftien jaar geleden voor het eerst de finale in Melbourne en greep toen ook de titel. "Ik heb een levendige en sterke fantasie, maar ik denk dat ik me niet had voorgesteld dat ik zou staan waar ik nu sta. Wat kan ik zeggen? Ik ben super gezegend en dankbaar dat ik opnieuw de finale heb bereikt. Ik koester elk moment. Maar ik weet ook dat dit zonder mijn familie en team allemaal niet mogelijk was. Ere wie ere toekomt: dit is net zo goed hun succes als het mijne."

Wereldranglijst

In de finale neemt Djokovic het zondag op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die in de halve finale in vier sets te sterk was voor de Rus Karen Chatsjanov (7-6 (2) 6-4 6-7 (6) 6-3). De 24-jarige Griek staat voor de tweede keer in de finale van een grandslamtoernooi. In 2021 bereikte hij de finale van Roland Garros, waarin hij het in vijf sets moest afleggen tegen Djokovic.

Naast de grandslamtitel strijden Djokovic en Tsitsipas zondag ook om de eerste plaats op de wereldranglijst. De winnaar lost de Spanjaard Carlos Alcaraz af als nummer 1. "Grand slams winnen en de nummer 1 van de wereld zijn, dat zijn waarschijnlijk de twee grootste zaken die je als professioneel tennisser kunt bereiken. Het wordt een mooie strijd", aldus de Serviër.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

38 minuten geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

2 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

5 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

7 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

7 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

8 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

13 uur geleden