Negenvoudig winnaar Djokovic opnieuw naar finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft in Melbourne de finale van de Australian Open bereikt. De nummer 5 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul. Het werd 7-5 6-1 6-2 voor Djokovic, die vooral in de eerste set nog in het ritme moest komen.
De Serviër kwam daarin op een 5-1 voorsprong, maar gaf die uit handen nadat Paul zijn service had gebroken. De Amerikaan kwam terug tot 5-5, waarna Djokovic de set alsnog naar zich toe trok. In de tweede en derde set kende Djokovic nauwelijks meer problemen. De 35-jarige Serviër is nu 27 partijen op rij ongeslagen op de Australian Open.
"Natuurlijk ben je niet meer zo fris als aan het begin van het toernooi", zei Djokovic. "We hadden allebei zware benen in de eerste set. Ik had het geluk dat ik mijn zenuwen tegen het einde van de eerste set kon bedwingen. Dat was de sleutel. Daarna begon het lekker te lopen. Ik ben blij dat ik de finale heb gehaald."
22e grandslamtitel
Djokovic, negenvoudig winnaar van het toernooi in Melbourne, jaagt op zijn 22e grandslamtitel. Hij zou daarmee Rafael Nadal evenaren als recordhouder bij de mannen. Vorig jaar mocht Djokovic niet meedoen aan de Australian Open, omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.
De Serviër bereikte vijftien jaar geleden voor het eerst de finale in Melbourne en greep toen ook de titel. "Ik heb een levendige en sterke fantasie, maar ik denk dat ik me niet had voorgesteld dat ik zou staan waar ik nu sta. Wat kan ik zeggen? Ik ben super gezegend en dankbaar dat ik opnieuw de finale heb bereikt. Ik koester elk moment. Maar ik weet ook dat dit zonder mijn familie en team allemaal niet mogelijk was. Ere wie ere toekomt: dit is net zo goed hun succes als het mijne."
Wereldranglijst
In de finale neemt Djokovic het zondag op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die in de halve finale in vier sets te sterk was voor de Rus Karen Chatsjanov (7-6 (2) 6-4 6-7 (6) 6-3). De 24-jarige Griek staat voor de tweede keer in de finale van een grandslamtoernooi. In 2021 bereikte hij de finale van Roland Garros, waarin hij het in vijf sets moest afleggen tegen Djokovic.
Naast de grandslamtitel strijden Djokovic en Tsitsipas zondag ook om de eerste plaats op de wereldranglijst. De winnaar lost de Spanjaard Carlos Alcaraz af als nummer 1. "Grand slams winnen en de nummer 1 van de wereld zijn, dat zijn waarschijnlijk de twee grootste zaken die je als professioneel tennisser kunt bereiken. Het wordt een mooie strijd", aldus de Serviër.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
12 uur geleden