Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Negenvoudig winnaar Djokovic opnieuw naar finale Australian Open

Negenvoudig winnaar Djokovic opnieuw naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft in Melbourne de finale van de Australian Open bereikt. De nummer 5 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul. Het werd 7-5 6-1 6-2 voor Djokovic, die vooral in de eerste set nog in het ritme moest komen.

De Serviër kwam daarin op een 5-1 voorsprong, maar gaf die uit handen nadat Paul zijn service had gebroken. De Amerikaan kwam terug tot 5-5, waarna Djokovic de set alsnog naar zich toe trok. In de tweede en derde set kende Djokovic nauwelijks meer problemen. De 35-jarige Serviër is nu 27 partijen op rij ongeslagen op de Australian Open.

"Natuurlijk ben je niet meer zo fris als aan het begin van het toernooi", zei Djokovic. "We hadden allebei zware benen in de eerste set. Ik had het geluk dat ik mijn zenuwen tegen het einde van de eerste set kon bedwingen. Dat was de sleutel. Daarna begon het lekker te lopen. Ik ben blij dat ik de finale heb gehaald."

22e grandslamtitel

Djokovic, negenvoudig winnaar van het toernooi in Melbourne, jaagt op zijn 22e grandslamtitel. Hij zou daarmee Rafael Nadal evenaren als recordhouder bij de mannen. Vorig jaar mocht Djokovic niet meedoen aan de Australian Open, omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.

De Serviër bereikte vijftien jaar geleden voor het eerst de finale in Melbourne en greep toen ook de titel. "Ik heb een levendige en sterke fantasie, maar ik denk dat ik me niet had voorgesteld dat ik zou staan waar ik nu sta. Wat kan ik zeggen? Ik ben super gezegend en dankbaar dat ik opnieuw de finale heb bereikt. Ik koester elk moment. Maar ik weet ook dat dit zonder mijn familie en team allemaal niet mogelijk was. Ere wie ere toekomt: dit is net zo goed hun succes als het mijne."

Wereldranglijst

In de finale neemt Djokovic het zondag op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die in de halve finale in vier sets te sterk was voor de Rus Karen Chatsjanov (7-6 (2) 6-4 6-7 (6) 6-3). De 24-jarige Griek staat voor de tweede keer in de finale van een grandslamtoernooi. In 2021 bereikte hij de finale van Roland Garros, waarin hij het in vijf sets moest afleggen tegen Djokovic.

Naast de grandslamtitel strijden Djokovic en Tsitsipas zondag ook om de eerste plaats op de wereldranglijst. De winnaar lost de Spanjaard Carlos Alcaraz af als nummer 1. "Grand slams winnen en de nummer 1 van de wereld zijn, dat zijn waarschijnlijk de twee grootste zaken die je als professioneel tennisser kunt bereiken. Het wordt een mooie strijd", aldus de Serviër.

Meer uit Sport

Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

10 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 dag geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 dag geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 dag geleden