
Negen pro-Gazademonstranten aangehouden in Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - In de gang van het Tweede Kamergebouw zijn woensdag negen demonstranten van Christelijk Collectief aangehouden bij een pro-Gazademonstratie. Dat meldde hun advocaat Willem Jebbink en de politie bevestigde dit.
De gearresteerden hebben een paar uur vastgezeten en zijn nu weer vrij, meldt een van hen. Zij waren opgepakt om "lokaalvredebreuk", vertelt de demonstrant. Jebbink verwachtte al dat zij snel weer vrij zouden komen. Hij vindt dat de politie "te voorbarig" heeft gehandeld. Volgens hem gedroegen de demonstranten zich niet agressief en hebben ze niks vernield. "Ook als een demonstratie voor het publiek hinderlijk is, of overlast geeft, of zelfs tijdelijk andermans activiteiten blokkeert, is fundamenteel tolerantie vereist", aldus de advocaat.
De demonstranten voerden actie omdat zij willen dat Nederland een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza steunt en alle banden met Israël verbreekt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Meer nieuwbouw leidt op korte termijn niet tot lagere huizenprijzen, zegt ABN AMRO in een speciale editie van zijn woningmarktmonitor in aanloop naar de verkiezingen. Ook de afbouw van de hypotheekrenteaftrek, mits dit geleidelijk gebeurt, zal volgens de bank waarschijnlijk niet leiden tot dalende huizenprijzen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans is bereid te onderhandelen over nationale maatregelen om de asielinstroom te verkleinen. Zijn partij is daar geen voorstander van en leunt liever op een Europese aanpak van migratie. Maar: "Ik ben bereid daarover te spreken", zei Timmermans desgevraagd in het televisieprogramma Nieuwsuur.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) is onder de indruk van de veranderingen in Saudi-Arabië. Met name vrouwen ziet hij snel de omschakeling maken, zegt hij tijdens een bezoek aan het conservatieve koninkrijk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal kan "ook vanuit de bijbel" niet begrijpen dat de SGP en ook de ChristenUnie niet kritischer zijn geweest over het geweld van Israël in Gaza. Dat zei hij in een verkiezingsdebat tussen de christelijke partijen van het Nederlands Dagblad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof gaat vrijdag naar Londen om te praten over steun voor Oekraïne, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst. Bij de bijeenkomst die wordt georganiseerd door premier Keir Starmer is ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aanwezig. Het gaat om een overleg van de zogenoemde Coalition of the Willing, een groep bereidwillige landen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - D66 en de VVD moeten duidelijk zijn over het al dan niet "bevriezen" van het basispakket van de zorgverzekering, vindt Tweede Kamerlid Julian Bushoff (GroenLinks-PvdA). De twee partijen gaven door aan het Centraal Planbureau (CPB) om geen nieuwe behandelingen toe te laten tot het basispakket, maar zij komen daar nu op terug.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Er is "geen garantie" dat de zieke of gewonde kinderen die uit Gaza naar Nederland komen op korte termijn weer terug kunnen, aldus demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD). Israël laat dat tot dusver niet toe.
8 uur geleden