Negen pro-Gazademonstranten aangehouden in Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - In de gang van het Tweede Kamergebouw zijn woensdag negen demonstranten van Christelijk Collectief aangehouden bij een pro-Gazademonstratie. Dat meldde hun advocaat Willem Jebbink en de politie bevestigde dit.
De gearresteerden hebben een paar uur vastgezeten en zijn nu weer vrij, meldt een van hen. Zij waren opgepakt om "lokaalvredebreuk", vertelt de demonstrant. Jebbink verwachtte al dat zij snel weer vrij zouden komen. Hij vindt dat de politie "te voorbarig" heeft gehandeld. Volgens hem gedroegen de demonstranten zich niet agressief en hebben ze niks vernield. "Ook als een demonstratie voor het publiek hinderlijk is, of overlast geeft, of zelfs tijdelijk andermans activiteiten blokkeert, is fundamenteel tolerantie vereist", aldus de advocaat.
De demonstranten voerden actie omdat zij willen dat Nederland een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza steunt en alle banden met Israël verbreekt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
21 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
12 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
17 uur geleden