
Negen militairen dood door helikopterongeluk in Colombia
BOGOTA (ANP/RTR) - Zeker negen militairen zijn in Colombia om het leven gekomen bij een helikoptercrash. Het toestel, een UH-60 Black Hawk, stortte neer in het departement Guaviare tijdens operaties tegen de overgebleven verzetsstrijders van de Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia (FARC). Zes bemanningsleden raakten gewond en twee anderen zijn vermist.
Dat meldde de Colombiaanse president Ivan Duque tijdens een televisietoespraak. De crash gebeurde in de jungle waar veel dissidenten van de FARC, die in 2016 een vredesakkoord sloot met de regering, zich schuilhouden. Zij verdienen hun geld met onder andere het smokkelen van drugs.
Het Colombiaanse leger onderzoekt wat er precies met de helikopter is gebeurd. In het verleden zijn vaker helikopterongelukken in Colombia geweest. Vaak werden die veroorzaakt door slecht weer of mechanische problemen. Een enkele keer zaten bendes of guerrillastrijders erachter.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie noemt de aanval van Israël op het Nasser-ziekenhuis in Gaza "volstrekt onaanvaardbaar", zei een woordvoerder dinsdag. Door de aanval op het ziekenhuis op maandag kwamen twintig mensen om het leven, onder wie vijf journalisten en vier zorgmedewerkers.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In op één na alle autonome gemeenschappen van Spanje zijn er noodsituaties als gevolg van grote natuurbranden geweest. De regering heeft in zestien van de zeventien gemeenschappen tussen 23 juni en 25 augustus gebieden aangemerkt als 'door nood getroffen zones'. Alleen Baskenland is gespaard gebleven.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De man naar wie de Australische politie op zoek is voor het neerschieten van drie agenten is volgens media Dezi Bird Freeman. The Herald Sun meldde de naam als eerste. Er circuleren oude foto's van hem.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - In de Zwitserse stad Lausanne zijn voor de tweede nacht op rij rellen geweest. De onrust volgt op een politieachtervolging waarbij een 17-jarige jongen op een gestolen scooter om het leven kwam.
2 uur geledenPUERTO QUIJARRO (ANP) - Om de jaguar meer leefgebied te geven zijn natuurgebieden in Bolivia, Brazilië en Paraguay aan elkaar verbonden. Volgens het Wereld Natuur Fonds (WWF) moet het ook de waterstromen en bossen beschermen en de biodiversiteit versterken in de regio.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon komt op 31 augustus met een plan over hoe het Hezbollah wil overtuigen zich te ontwapenen. De Amerikaanse gezant voor Libanon en Syrië, Thomas Barrack, meldt dat na overleg met de Libanese president Joseph Aoun.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland wil op dit moment de Palestijnse staat nog niet erkennen, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Een aantal landen, waaronder Frankrijk en Canada, heeft zo'n stap wel aangekondigd. "We zullen ons niet bij dat initiatief aansluiten", aldus Merz in een gezamenlijke persconferentie met de Canadese premier Mark Carney in Berlijn.
4 uur geleden