Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Negatieve spaarrente onwenselijk, maar niet uit te sluiten'

'Negatieve spaarrente onwenselijk, maar niet uit te sluiten'

AMSTERDAM (ANP) - Negatieve rentes voor kleine spaarders zijn "onwenselijk" en "buitengewoon onwaarschijnlijk", heeft topman Wiebe Draijer van Rabobank laten weten. Maar hij kan niet uitsluiten dat zijn bank de rente die spaarders met een vermogen tot een ton krijgen later nog onder nul moet brengen.

Rabobank heeft het net als andere banken erg moeilijk door de aanhoudend lage rente, omdat het de inkomsten onder druk zet. Dit is een van de redenen dat de bank nu een flinke reorganisatie moet doorvoeren. De coronacrisis verergert het probleem omdat de Europese Centrale Bank (ECB) zijn rentetarieven hierdoor waarschijnlijk langer op hun extreem lage niveau moet houden om de economie te stimuleren.

Een klein aantal Rabo-spaarders, met meer dan 2,5 ton op hun rekening, betaalt nu al een beetje rente over het eigen spaargeld. Maar wie tot 100.000 euro aan spaargeld heeft, kan net als bij rivaal ING nog rekenen op 0,01 procent rente-uitkering van de bank.

Deskundigen waarschuwen al langer dat de kans groot is dat banken hun spaarrentes komende tijd verder zullen moeten verlagen. ABN AMRO beloofde in 2019 nog dat die bank de rente voor de kleinste spaarders niet negatief zou maken. Maar inmiddels durft het financiële concern niet meer zulke absolute uitspraken te doen. Volgens een woordvoerder van ABN AMRO zal er iedere keer opnieuw een afweging moeten worden gemaakt.

Dat neemt niet weg dat ook ABN AMRO weinig trek heeft in een dergelijke maatregel. Bij ABN AMRO betalen alleen spaarders met meer dan half miljoen euro momenteel rente over hun centen. Voor kleine spaarders staat de spaarrente er momenteel op nul.

De spaarrente is al tijden erg laag. Dat komt onder andere omdat de banken zelf rente moeten betalen over het geld dat ze bij de ECB stallen. Daarnaast wijzen economen erop dat structurele ontwikkelingen, zoals vergrijzing en mondialisering, de rentes drukken. Vergrijzing remt bijvoorbeeld de economische groei en daarmee ook inflatie. Dat heeft een lagere rente tot gevolg.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

7 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

8 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

9 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden