Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Negatieve spaarrente onwenselijk, maar niet uit te sluiten'

'Negatieve spaarrente onwenselijk, maar niet uit te sluiten'

AMSTERDAM (ANP) - Negatieve rentes voor kleine spaarders zijn "onwenselijk" en "buitengewoon onwaarschijnlijk", heeft topman Wiebe Draijer van Rabobank laten weten. Maar hij kan niet uitsluiten dat zijn bank de rente die spaarders met een vermogen tot een ton krijgen later nog onder nul moet brengen.

Rabobank heeft het net als andere banken erg moeilijk door de aanhoudend lage rente, omdat het de inkomsten onder druk zet. Dit is een van de redenen dat de bank nu een flinke reorganisatie moet doorvoeren. De coronacrisis verergert het probleem omdat de Europese Centrale Bank (ECB) zijn rentetarieven hierdoor waarschijnlijk langer op hun extreem lage niveau moet houden om de economie te stimuleren.

Een klein aantal Rabo-spaarders, met meer dan 2,5 ton op hun rekening, betaalt nu al een beetje rente over het eigen spaargeld. Maar wie tot 100.000 euro aan spaargeld heeft, kan net als bij rivaal ING nog rekenen op 0,01 procent rente-uitkering van de bank.

Deskundigen waarschuwen al langer dat de kans groot is dat banken hun spaarrentes komende tijd verder zullen moeten verlagen. ABN AMRO beloofde in 2019 nog dat die bank de rente voor de kleinste spaarders niet negatief zou maken. Maar inmiddels durft het financiële concern niet meer zulke absolute uitspraken te doen. Volgens een woordvoerder van ABN AMRO zal er iedere keer opnieuw een afweging moeten worden gemaakt.

Dat neemt niet weg dat ook ABN AMRO weinig trek heeft in een dergelijke maatregel. Bij ABN AMRO betalen alleen spaarders met meer dan half miljoen euro momenteel rente over hun centen. Voor kleine spaarders staat de spaarrente er momenteel op nul.

De spaarrente is al tijden erg laag. Dat komt onder andere omdat de banken zelf rente moeten betalen over het geld dat ze bij de ECB stallen. Daarnaast wijzen economen erop dat structurele ontwikkelingen, zoals vergrijzing en mondialisering, de rentes drukken. Vergrijzing remt bijvoorbeeld de economische groei en daarmee ook inflatie. Dat heeft een lagere rente tot gevolg.

Meer uit Financieel

AEX-index veert op na verliesbeurten, focus op banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak toonde vrijdag wat herstel na de zware verliesbeurten in de afgelopen twee handelsdagen. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een lage banengroei zal waarschijnlijk positief zijn voor aandelen, aangezien de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve daardoor toeneemt.

37 minuten geleden
Opnieuw meer leegstaande winkels, nu ook op meubelboulevards

UTRECHT (ANP) - Het aantal leegstaande winkelpanden is afgelopen jaar opnieuw gestegen. De toename was het grootst in grootschalige winkelcentra, zoals meubelboulevards. Dat meldt marktonderzoeker Locatus.

38 minuten geleden
Chinese inflatie bereikt hoogste niveau in bijna 3 jaar

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in december gestegen in het snelste tempo in bijna drie jaar. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere voedselprijzen.

1 uur geleden
CNV: veel werknemers voelen zich onveilig op de weg door sneeuw

UTRECHT (ANP) - Door de sneeuwval voelt vier op de tien werkende Nederlanders zich deze week onveilig tijdens hun reis van en naar het werk. Dat blijkt uit een peiling van vakbond CNV onder bijna 2200 respondenten. Een vijfde van hen geeft aan dat de werkgever daar geen begrip voor heeft.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt licht in november

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in november licht gegroeid, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In die maand werd 0,7 procent meer geproduceerd vergeleken met een jaar eerder. In oktober was nog sprake van een productiestijging van 2,1 procent. In de helft van de industriële branches groeide de productie.

2 uur geleden
ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

8 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

8 uur geleden