Negatief reisadvies VS voor Hongkong vanwege veiligheidswet
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert Amerikanen om reizen naar Hongkong te heroverwegen. De dit jaar ingevoerde veiligheidswet zorgt volgens het ministerie voor willekeur bij politieagenten.
"Sinds de invoering van de veiligheidswet op 30 juni oefent China eenzijdig en willekeurig macht uit in Hongkong", stelt het ministerie. China wil te veel zijn invloed laten gelden in Hongkong, volgens de VS. Zo zouden politieagenten die worden aangestuurd door de regering in Peking geen verantwoording hoeven afleggen aan de leiding in Hongkong.
Ook buitenlandse burgers die kritiek uiten op het Chinese beleid kunnen zomaar worden opgepakt, zegt het ministerie.
China en de VS botsen de laatste tijd regelmatig over de groeiende Chinese macht in Hongkong. De stadstaat werd in 1997 weer onderdeel van China, onder strenge voorwaarden. Zo zou Hongkong onder een ander, minder autoritair, systeem vallen. China wil de laatste jaren echter meer invloed krijgen in Hongkong.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
2 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
8 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
10 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
10 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
11 uur geleden