Negatief reisadvies VS voor Hongkong vanwege veiligheidswet
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert Amerikanen om reizen naar Hongkong te heroverwegen. De dit jaar ingevoerde veiligheidswet zorgt volgens het ministerie voor willekeur bij politieagenten.
"Sinds de invoering van de veiligheidswet op 30 juni oefent China eenzijdig en willekeurig macht uit in Hongkong", stelt het ministerie. China wil te veel zijn invloed laten gelden in Hongkong, volgens de VS. Zo zouden politieagenten die worden aangestuurd door de regering in Peking geen verantwoording hoeven afleggen aan de leiding in Hongkong.
Ook buitenlandse burgers die kritiek uiten op het Chinese beleid kunnen zomaar worden opgepakt, zegt het ministerie.
China en de VS botsen de laatste tijd regelmatig over de groeiende Chinese macht in Hongkong. De stadstaat werd in 1997 weer onderdeel van China, onder strenge voorwaarden. Zo zou Hongkong onder een ander, minder autoritair, systeem vallen. China wil de laatste jaren echter meer invloed krijgen in Hongkong.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
38 minuten geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
2 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.
3 uur geleden