Negatief reisadvies VS voor Hongkong vanwege veiligheidswet
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert Amerikanen om reizen naar Hongkong te heroverwegen. De dit jaar ingevoerde veiligheidswet zorgt volgens het ministerie voor willekeur bij politieagenten.
"Sinds de invoering van de veiligheidswet op 30 juni oefent China eenzijdig en willekeurig macht uit in Hongkong", stelt het ministerie. China wil te veel zijn invloed laten gelden in Hongkong, volgens de VS. Zo zouden politieagenten die worden aangestuurd door de regering in Peking geen verantwoording hoeven afleggen aan de leiding in Hongkong.
Ook buitenlandse burgers die kritiek uiten op het Chinese beleid kunnen zomaar worden opgepakt, zegt het ministerie.
China en de VS botsen de laatste tijd regelmatig over de groeiende Chinese macht in Hongkong. De stadstaat werd in 1997 weer onderdeel van China, onder strenge voorwaarden. Zo zou Hongkong onder een ander, minder autoritair, systeem vallen. China wil de laatste jaren echter meer invloed krijgen in Hongkong.
Meer uit Buitenland
AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
4 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
9 uur geleden