Negatief reisadvies VS voor Hongkong vanwege veiligheidswet
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert Amerikanen om reizen naar Hongkong te heroverwegen. De dit jaar ingevoerde veiligheidswet zorgt volgens het ministerie voor willekeur bij politieagenten.
"Sinds de invoering van de veiligheidswet op 30 juni oefent China eenzijdig en willekeurig macht uit in Hongkong", stelt het ministerie. China wil te veel zijn invloed laten gelden in Hongkong, volgens de VS. Zo zouden politieagenten die worden aangestuurd door de regering in Peking geen verantwoording hoeven afleggen aan de leiding in Hongkong.
Ook buitenlandse burgers die kritiek uiten op het Chinese beleid kunnen zomaar worden opgepakt, zegt het ministerie.
China en de VS botsen de laatste tijd regelmatig over de groeiende Chinese macht in Hongkong. De stadstaat werd in 1997 weer onderdeel van China, onder strenge voorwaarden. Zo zou Hongkong onder een ander, minder autoritair, systeem vallen. China wil de laatste jaren echter meer invloed krijgen in Hongkong.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
4 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
5 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
5 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
11 uur geleden