Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neerslagtekort overstijgt dat van 2018

Neerslagtekort overstijgt dat van 2018

DE BILT (ANP) - Het neerslagtekort in Nederland loopt steeds verder op. Volgens het KNMI bedraagt het gemiddelde tekort donderdag 280 millimeter. De weerdienst verwacht dat het tekort dat van het zeer droge jaar 2018 gaat overstijgen en binnen nu en twee weken boven de 300 millimeter uitkomt. Het is dan in deze eeuw nog niet eerder zo droog geweest in het groeiseizoen.

Volgens Weeronline is het sinds 1906 op 25 augustus slechts drie keer droger geweest. Wat dat betreft spant het recordjaar 1976 nog steeds de kroon, want toen stond het gemiddelde tekort al op 351,2 millimeter. In delen van Nederland zoals Zeeland, de Achterhoek en Zuid- en Midden-Limburg is het neerslagtekort op dit moment al tot rond de 300 millimeter gestegen. Maar er zijn ook gebieden in Nederland die nog profiteren van de enorme regenval in het voorjaar. In een deel van Friesland en langs de Groningse kust valt het neerslagtekort daardoor relatief mee.

Door het neerslagtekort is het vrijwel overal in Nederland kurkdroog. Watergangen vallen op grote schaal droog en door de lage rivierwaterstanden is er niet voldoende water om overal extra water naar beken, vennen en poelen te sturen. De natuur loopt volgens de natuurbeheerders grote en deels onomkeerbare schade op door de droogte.

Het KNMI verwacht vrijdag hier en daar wat regen. Weeronline denkt dat er in het weekend ook nog een buitje valt. Die regen verandert echter niets aan het neerslagtekort, want er valt niet genoeg en regenwater loopt via de keiharde, droge grond zo weg naar het riool. Vanaf volgende week wordt het weer zonniger en warmer en zal er weer meer water verdampen. Het neerslagtekort blijft daardoor toenemen.

Meer uit Binnenland

Heinen: Europa geeft te veel geld uit en hervormt te weinig

LUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.

36 minuten geleden
Vier maanden cel voor bedreigen cameraploeg PowNed met mes

AMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.

1 uur geleden
Nederlandse verdachte dood Belgisch kind Dean houdt onschuld vol

GENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).

1 uur geleden
Politie haalt servers van malafide proxydienst offline

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.

2 uur geleden
Opnieuw hakenkruizen aangebracht in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.

3 uur geleden
Geschil over kosten opgelost, Van Gogh Museum kan gaan renoveren

AMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.

3 uur geleden
Nasleep geweld Overasselt kost gemeente 'honderdduizenden' euro's

HEUMEN (ANP) - De geweldsuitbarsting in Overasselt op 1 september heeft de gemeente Heumen sindsdien "honderdduizenden euro's" gekost. Volgens een woordvoerder gaat het over directe kosten verbonden aan het incident, zoals het sluiten van woningen en het instellen van cameratoezicht, en om indirecte kosten. De gemeente is hierover in gesprek met het Rijk. "Het geweldsincident in Overasselt is niet alleen een aangelegenheid van de gemeente Heumen. Het gaat om een landelijk ondermijningsprobleem", aldus de woordvoerder.

3 uur geleden