Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neef en advocaat Taghi hoort donderdag of hij langer vastblijft

Neef en advocaat Taghi hoort donderdag of hij langer vastblijft

AMSTERDAM (ANP) - De 38-jarige advocaat en tevens neef van Ridouan Taghi die eerder deze maand is opgepakt, moet donderdag voor de raadkamer van de rechtbank in Amsterdam verschijnen. Deze beslist of hij langer in de cel moet blijven. De hechtenis kan met maximaal negentig dagen worden verlengd, daarna moet de eerste openbare zitting in de rechtbank volgen. De rechtbank zal naar verwachting later donderdag de beslissing via Twitter bekendmaken.

De advocaat werd 8 oktober opgepakt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught, waar hij bij zijn neef op bezoek was. Volgens het Openbaar Ministerie is de advocaat maandenlang de boodschapper geweest tussen de gedetineerde Taghi en de buitenwereld. Het OM verdenkt hem ervan dat hij tot de veronderstelde misdaadbende van Taghi behoort.

De neef heeft Taghi tientallen keren in de EBI bezocht en heeft talloze keren met hem gebeld. Taghi zou door die contacten zijn criminele activiteiten hebben kunnen voortzetten. Hij zou volgens justitie bezig zijn geweest met het beramen van uitbraakplannen. Het onderzoek naar zijn contacten buiten de gevangenismuren kwam in februari op gang. In de zomer kwam de neef als potentiële boodschapper in beeld.

EBI

De advocaat had sinds maart 2021 toegang tot zijn neef in de EBI. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) had hem in december 2020 de toegang tot de EBI geweigerd vanwege een eerdere melding van het OM aan de deken van de Orde van Advocaten in Gelderland. Die ging over het functioneren van de advocaat in een andere strafzaak en dus niet over contacten van hem met zijn neef Ridouan Taghi. In maart 2021 concludeerde de deken dat in die andere strafzaak niet bleek dat het privilege van de geheimhouderstelefoon was misbruikt. Die is alleen bedoeld voor communicatie tussen advocaat en cliënt, de lijn kan niet worden afgeluisterd. Op basis van die conclusie kon de EBI de deuren niet langer gesloten houden voor de advocaat.

Taghi zit sinds december 2019 vast in de EBI, de best beveiligde gevangenis van Nederland. Hij is hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, dat draait om een reeks onderwereldmoorden.

Meer uit Binnenland

Eigen Huis: woonlasten voor het eerst boven de 1000 euro

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.

1 uur geleden
Schoof: steun VS voelt nu 'veilig genoeg' voor Europa en Oekraïne

BERLIJN (ANP) - De dekking van de Verenigde Staten voelt nu "veilig genoeg" voor Oekraïne en zijn Europese bondgenoten om ook offers te kunnen brengen in de vredesonderhandelingen met Rusland, zegt premier Dick Schoof. De VS hebben volgens hem beloofd te hulp te komen als Rusland een toekomstige wapenstilstand zou schenden.

4 uur geleden
Ambassade Rusland hekelt 'grove uitspraken' Brekelmans en Aartsen

DEN HAAG (ANP) - Moskou vindt dat Nederlandse kabinetsleden "alle perken te buiten" zijn gegaan met uitspraken tegen Rusland van de afgelopen tijd. De Russische ambassade spreekt in een verklaring van dreigende opmerkingen, "om nog maar te zwijgen over de volstrekt onacceptabele, grove toon van hun uitspraken over de Russische leiding". De missie roept de Nederlandse autoriteiten op te stoppen met "anti-Russische hysterie en serieus na te denken over waar ze hun land naartoe leiden".

7 uur geleden
Krant: Nederlandse in Spanje vast om seksuele uitbuiting kinderen

MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft een Nederlandse vrouw aangehouden die in eigen land wordt gezocht voor het seksueel uitbuiten van minderjarigen, bezit van kinderporno, mensenhandel, drugshandel en vrijheidsberoving. De krant El País meldt dat de vrouw nu ook wordt verdacht van het achterlaten van kinderen.

8 uur geleden
Nabestaanden: schokkend hoe schadelijk Stint was

DEN BOSCH (ANP) - "Het belangrijkste voor ons is dat de verdachten ter verantwoording zijn geroepen." Dit zeggen de nabestaanden van de vier kinderen die zijn omgekomen bij het ongeluk met een Stint op een spoorwegovergang in Oss in reactie op het requisitoir van het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Vader van twee gewonde kinderen Moergestel aangehouden

MOERGESTEL (ANP) - De vader van de twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond zijn gevonden in hun woning in Moergestel is aangehouden. De 49-jarige man wordt verdacht "van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de woning", meldt de politie. Een woordvoerster van de politie wilde daar geen verdere uitleg bij geven. Ze zei dat het onderzoek nog gaande is.

9 uur geleden
Nobel op chanoekaviering Zuidas: antisemitisme is harde realiteit

AMSTERDAM (ANP) - De aanslag in Sydney is onacceptabel en maakt "duidelijk dat we waakzaam moeten blijven. En dat we ons moeten blijven uitspreken en optreden tegen antisemitisme, waar en hoe het zich ook manifesteert." Dat zei maandagavond demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel bij een chanoekaviering op de Amsterdamse Zuidas.

10 uur geleden