Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse zorg helpt Oekraïners met beperking aan woonruimte

Nederlandse zorg helpt Oekraïners met beperking aan woonruimte

DEN HAAG (ANP) - Diverse Nederlandse zorgorganisaties helpen Oekraïense vluchtelingen met een beperking, hun familieleden en begeleiders aan tijdelijk onderdak. "Zorgprofessionals uit Nederland en Oekraïne werken al jaren met elkaar samen. Er is heel veel betrokkenheid, mensen hebben vriendschappen met elkaar. Die korte lijnen komen nu van pas", zegt Eric Bloemkolk. Hij is directeur van netwerkorganisatie SOFT Tulip.

Bloemkolk meldt dat een groep van zo'n honderd mensen waarschijnlijk eind deze week aankomt in Rotterdam. De oorlogsvluchtelingen kunnen terecht op een zorglocatie die leegstond voor renovatie. "Die is nu heel snel weer opgelapt om mensen op te vangen." Een eerste groep van mensen met een beperking en hun begeleiders, 39 mensen in totaal, verblijft sinds eind vorige week in Huizen. Het gaat zowel om volwassenen als om kinderen.

Stichting SOFT Tulip is zelf geen grote organisatie, maar heeft vooral veel contacten in de zorgsector van beide landen. Die brengt Bloemkolk bij elkaar. Zijn organisatie regelde voor de Russische inval in Oekraïne onder meer veel trainingen voor zorgmedewerkers in het land. Die werden dan door Nederlandse professionals verzorgd.

Reactie directeur

De directeur van de netwerkorganisatie kent het land goed. "Voor de coronapandemie kwam ik er zo'n acht keer per jaar", vertelt hij. Het oorlogsgeweld dat Oekraïne nu treft, noemt hij vreselijk. "Als ik mensen daar nu spreek, zie ik een enorme angst en wanhoop." Tegelijkertijd is hij onder de indruk van de weerstand die de Oekraïners bieden tegen het Russische leger. "De mensen daar zijn loeisterk. Zo ken ik ze ook."

Van Oekraïense organisaties waar SOFT Tulip contact mee heeft, komen uiteenlopende verhalen over de oorlog. In de belegerde en deels kapotgeschoten stad Charkov is het werk van veel zorginstellingen onmogelijk geworden. Bloemkolk heeft er contact met medewerkers van een instelling die ouders van kinderen met een beperking begeleidt. "Ze hebben tot het laatste moment geprobeerd te blijven om de ouders te helpen, maar uiteindelijk zijn ze toch gevlucht."

Meer uit Gezond

Onderzoek NFI naar ophelderen sterfgevallen door pijnstillers

DEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.

1 week geleden
'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

1 week geleden
Meer waterpokken bij kinderen dan gebruikelijk in winter

UTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.

2 weken geleden
Hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren op spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.

2 weken geleden
Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

2 weken geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

3 weken geleden
Onderzoek: nog veel onduidelijkheid over vergoedingen ggz in 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor veel mensen die geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, is nog onduidelijk of hun zorgverzekeraar die zorg in het nieuwe jaar vergoedt. De Consumentenbond meldt op basis van eigen onderzoek dat zes op de tien ggz-behandelaren nog geen contracten met de verzekeraars rond hebben. "Dat is net zoveel als eind 2024, terwijl de noodzaak dit jaar veel groter is", zegt de organisatie.

3 weken geleden