Nederlandse wielrenner Wesley Kreder herstelt van hartaanval
PARIJS (ANP) - De Nederlandse wielrenner Wesley Kreder heeft twee weken geleden een hartaanval gekregen. Dat maakte zijn ploeg Cofidis woensdag bekend. De gezondheidssituatie van de 32-jarige renner is inmiddels onder controle, maar het is volgens zijn ploeg nog te vroeg om over zijn sportieve toekomst te praten. Wel is besloten dat hij dit seizoen niet meer in actie komt.
De wielrenner in Franse dienst kreeg in de nacht van 28 op 29 augustus een hartaanval waarna zijn vrouw en schoonouders hem eerste hulp verleenden. Kreder werd met spoed overgebracht naar het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven waar een ontsteking van de hartspier werd geconstateerd. Hij verbleef ruim een week in het ziekenhuis en mocht op 6 september huiswaarts keren. Kreder staat onder controle van een cardioloog.
In een reactie op de website van Cofidis vertelt Kreder dat hij zich inmiddels goed voelt. "Het is moeilijk te geloven dat ik twee weken geleden een hartaanval heb gehad. Ik kan weer buiten wandelen en ik zorg voor mijn kinderen van zes en twee jaar. Maar ik heb tijd nodig om te herstellen. De artsen hebben niet gezegd dat ik niet meer kan fietsen, hopelijk kan ik dat over een of twee weken weer maar het is nog te vroeg om over de toekomst te praten. Ik wil eerst herstellen en van het leven genieten. Ik ben zo blij dat ik nog leef."
Kreder rijdt sinds vorig jaar voor Cofidis. Zijn laatste koers was de Ronde van Polen eind juli.
Meer uit Sport
GRONINGEN (ANP) - Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen. De 39-jarige wielrenner heeft dat via Instagram bekendgemaakt. "De tijd vliegt wanneer je plezier hebt", stelt Mollema. "Nu is het tijd om aan mijn laatste seizoen als profrenner te beginnen. Nog één jaar, one last dance. Tot ziens op de weg!"
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
19 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
20 uur geleden