Nederlandse wielrenner Wesley Kreder herstelt van hartaanval
PARIJS (ANP) - De Nederlandse wielrenner Wesley Kreder heeft twee weken geleden een hartaanval gekregen. Dat maakte zijn ploeg Cofidis woensdag bekend. De gezondheidssituatie van de 32-jarige renner is inmiddels onder controle, maar het is volgens zijn ploeg nog te vroeg om over zijn sportieve toekomst te praten. Wel is besloten dat hij dit seizoen niet meer in actie komt.
De wielrenner in Franse dienst kreeg in de nacht van 28 op 29 augustus een hartaanval waarna zijn vrouw en schoonouders hem eerste hulp verleenden. Kreder werd met spoed overgebracht naar het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven waar een ontsteking van de hartspier werd geconstateerd. Hij verbleef ruim een week in het ziekenhuis en mocht op 6 september huiswaarts keren. Kreder staat onder controle van een cardioloog.
In een reactie op de website van Cofidis vertelt Kreder dat hij zich inmiddels goed voelt. "Het is moeilijk te geloven dat ik twee weken geleden een hartaanval heb gehad. Ik kan weer buiten wandelen en ik zorg voor mijn kinderen van zes en twee jaar. Maar ik heb tijd nodig om te herstellen. De artsen hebben niet gezegd dat ik niet meer kan fietsen, hopelijk kan ik dat over een of twee weken weer maar het is nog te vroeg om over de toekomst te praten. Ik wil eerst herstellen en van het leven genieten. Ik ben zo blij dat ik nog leef."
Kreder rijdt sinds vorig jaar voor Cofidis. Zijn laatste koers was de Ronde van Polen eind juli.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden