Nederlandse wielerploeg met Dumoulin op jacht naar regenboogtrui
IMOLA (ANP) - Met Tom Dumoulin als kopman gaat de Nederlandse wielerploeg in het Italiaanse Imola op jacht naar de eerste wereldtitel op de weg sinds 1985. Joop Zoetemelk veroverde 35 jaar geleden in het Italiaanse Giavera del Montello de regenboogtrui. Sindsdien wacht Nederland op een wereldkampioen op de weg bij de mannen.
Niet het Zwitserse Martigny, dat de organisatie wegens de coronapandemie teruggaf, maar de Italiaanse streek Emilia-Romagna organiseert de wereldkampioenschappen. De renners wacht een parcours van 258,2 kilometer, verdeeld over negen ronden van 28,8 kilometer met finish op het autosportcircuit van Imola. In iedere ronde zijn er twee korte, maar steile beklimmingen.
Onder anderen Tourwinnaar Tadej Pogacar en nummer twee Primoz Roglic, beiden uit Slovenië, staan aan de start van het WK. Andere favorieten zijn de Belg Wout van Aert en de Fransman Julian Alaphilippe, met als outsiders de oudgedienden Vincenzo Nibali uit Italië en Alejandro Valverde uit Spanje. De Deen Mads Pedersen, die vorig jaar won, verdedigt zijn wereldtitel niet. Dumoulin krijgt hulp van onder anderen Sam Oomen, Pieter Weening en Dylan van Baarle.
De wielrenners beginnen om 10.00 uur. De finish wordt verwacht rond 16.45 uur.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
12 uur geleden