Nederlandse wielerploeg met Dumoulin op jacht naar regenboogtrui
IMOLA (ANP) - Met Tom Dumoulin als kopman gaat de Nederlandse wielerploeg in het Italiaanse Imola op jacht naar de eerste wereldtitel op de weg sinds 1985. Joop Zoetemelk veroverde 35 jaar geleden in het Italiaanse Giavera del Montello de regenboogtrui. Sindsdien wacht Nederland op een wereldkampioen op de weg bij de mannen.
Niet het Zwitserse Martigny, dat de organisatie wegens de coronapandemie teruggaf, maar de Italiaanse streek Emilia-Romagna organiseert de wereldkampioenschappen. De renners wacht een parcours van 258,2 kilometer, verdeeld over negen ronden van 28,8 kilometer met finish op het autosportcircuit van Imola. In iedere ronde zijn er twee korte, maar steile beklimmingen.
Onder anderen Tourwinnaar Tadej Pogacar en nummer twee Primoz Roglic, beiden uit Slovenië, staan aan de start van het WK. Andere favorieten zijn de Belg Wout van Aert en de Fransman Julian Alaphilippe, met als outsiders de oudgedienden Vincenzo Nibali uit Italië en Alejandro Valverde uit Spanje. De Deen Mads Pedersen, die vorig jaar won, verdedigt zijn wereldtitel niet. Dumoulin krijgt hulp van onder anderen Sam Oomen, Pieter Weening en Dylan van Baarle.
De wielrenners beginnen om 10.00 uur. De finish wordt verwacht rond 16.45 uur.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
13 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden