Nederlandse wielerploeg met Dumoulin op jacht naar regenboogtrui
IMOLA (ANP) - Met Tom Dumoulin als kopman gaat de Nederlandse wielerploeg in het Italiaanse Imola op jacht naar de eerste wereldtitel op de weg sinds 1985. Joop Zoetemelk veroverde 35 jaar geleden in het Italiaanse Giavera del Montello de regenboogtrui. Sindsdien wacht Nederland op een wereldkampioen op de weg bij de mannen.
Niet het Zwitserse Martigny, dat de organisatie wegens de coronapandemie teruggaf, maar de Italiaanse streek Emilia-Romagna organiseert de wereldkampioenschappen. De renners wacht een parcours van 258,2 kilometer, verdeeld over negen ronden van 28,8 kilometer met finish op het autosportcircuit van Imola. In iedere ronde zijn er twee korte, maar steile beklimmingen.
Onder anderen Tourwinnaar Tadej Pogacar en nummer twee Primoz Roglic, beiden uit Slovenië, staan aan de start van het WK. Andere favorieten zijn de Belg Wout van Aert en de Fransman Julian Alaphilippe, met als outsiders de oudgedienden Vincenzo Nibali uit Italië en Alejandro Valverde uit Spanje. De Deen Mads Pedersen, die vorig jaar won, verdedigt zijn wereldtitel niet. Dumoulin krijgt hulp van onder anderen Sam Oomen, Pieter Weening en Dylan van Baarle.
De wielrenners beginnen om 10.00 uur. De finish wordt verwacht rond 16.45 uur.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
5 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden