Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse wielerploeg met Dumoulin op jacht naar regenboogtrui

Nederlandse wielerploeg met Dumoulin op jacht naar regenboogtrui

IMOLA (ANP) - Met Tom Dumoulin als kopman gaat de Nederlandse wielerploeg in het Italiaanse Imola op jacht naar de eerste wereldtitel op de weg sinds 1985. Joop Zoetemelk veroverde 35 jaar geleden in het Italiaanse Giavera del Montello de regenboogtrui. Sindsdien wacht Nederland op een wereldkampioen op de weg bij de mannen.

Niet het Zwitserse Martigny, dat de organisatie wegens de coronapandemie teruggaf, maar de Italiaanse streek Emilia-Romagna organiseert de wereldkampioenschappen. De renners wacht een parcours van 258,2 kilometer, verdeeld over negen ronden van 28,8 kilometer met finish op het autosportcircuit van Imola. In iedere ronde zijn er twee korte, maar steile beklimmingen.

Onder anderen Tourwinnaar Tadej Pogacar en nummer twee Primoz Roglic, beiden uit Slovenië, staan aan de start van het WK. Andere favorieten zijn de Belg Wout van Aert en de Fransman Julian Alaphilippe, met als outsiders de oudgedienden Vincenzo Nibali uit Italië en Alejandro Valverde uit Spanje. De Deen Mads Pedersen, die vorig jaar won, verdedigt zijn wereldtitel niet. Dumoulin krijgt hulp van onder anderen Sam Oomen, Pieter Weening en Dylan van Baarle.

De wielrenners beginnen om 10.00 uur. De finish wordt verwacht rond 16.45 uur.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

10 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

11 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

12 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

13 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

15 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

16 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

17 uur geleden