Nederlandse volleyballers door op EK na moeizame zege
SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben op het Europees kampioenschap de achtste finales bereikt na hun derde zege in vier wedstrijden. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza versloeg in Skopje met de nodige moeite Denemarken in vier sets: 25-18 26-24 23-25 25-20.
Oranje was eerder in de poule te sterk geweest voor Montenegro en Tsjechië, de wedstrijd tegen Polen eindigde in een nederlaag. De Nederlandse ploeg sluit dinsdag de groepsfase af tegen Noord-Macedonië, een van de gastlanden. De eerste vier van de zes ploegen in de groep gaan door naar de achtste finales.
Nederland had wat tijd nodig om in zijn spel te komen, waardoor Denemarken tot halverwege de eerste set in de buurt bleef. Oranje haalde daarna de setwinst alsnog redelijk eenvoudig binnen. De nummer 11 van de wereld leek in de tweede set meteen door te drukken maar zag Denemarken sterk terugkomen. De Denen creëerden zelfs het eerste setpoint, maar Nederland draaide de zaken net op tijd om (2-0).
In de derde set ging het van kwaad tot erger met Oranje. De ploeg wist pas op 11-10 voor het eerst op voorsprong te komen tegen de mondiale nummer 46, maar wist de marge niet vast te houden. In de chaotische slotfase kregen de Denen op 22-24 opnieuw twee setpoints, waarvan ze de tweede verzilverden. In de vierde set moest Nederland een achterstand van 3 punten wegwerken (7-10), maar liet vervolgens zien waar het toe in staat is, 25-20.
Meer uit Sport
TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.
18 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
13 uur geleden