Nederlandse volleyballers door op EK na moeizame zege
SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben op het Europees kampioenschap de achtste finales bereikt na hun derde zege in vier wedstrijden. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza versloeg in Skopje met de nodige moeite Denemarken in vier sets: 25-18 26-24 23-25 25-20.
Oranje was eerder in de poule te sterk geweest voor Montenegro en Tsjechië, de wedstrijd tegen Polen eindigde in een nederlaag. De Nederlandse ploeg sluit dinsdag de groepsfase af tegen Noord-Macedonië, een van de gastlanden. De eerste vier van de zes ploegen in de groep gaan door naar de achtste finales.
Nederland had wat tijd nodig om in zijn spel te komen, waardoor Denemarken tot halverwege de eerste set in de buurt bleef. Oranje haalde daarna de setwinst alsnog redelijk eenvoudig binnen. De nummer 11 van de wereld leek in de tweede set meteen door te drukken maar zag Denemarken sterk terugkomen. De Denen creëerden zelfs het eerste setpoint, maar Nederland draaide de zaken net op tijd om (2-0).
In de derde set ging het van kwaad tot erger met Oranje. De ploeg wist pas op 11-10 voor het eerst op voorsprong te komen tegen de mondiale nummer 46, maar wist de marge niet vast te houden. In de chaotische slotfase kregen de Denen op 22-24 opnieuw twee setpoints, waarvan ze de tweede verzilverden. In de vierde set moest Nederland een achterstand van 3 punten wegwerken (7-10), maar liet vervolgens zien waar het toe in staat is, 25-20.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden