Nederlandse volleyballers door op EK na moeizame zege
SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben op het Europees kampioenschap de achtste finales bereikt na hun derde zege in vier wedstrijden. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza versloeg in Skopje met de nodige moeite Denemarken in vier sets: 25-18 26-24 23-25 25-20.
Oranje was eerder in de poule te sterk geweest voor Montenegro en Tsjechië, de wedstrijd tegen Polen eindigde in een nederlaag. De Nederlandse ploeg sluit dinsdag de groepsfase af tegen Noord-Macedonië, een van de gastlanden. De eerste vier van de zes ploegen in de groep gaan door naar de achtste finales.
Nederland had wat tijd nodig om in zijn spel te komen, waardoor Denemarken tot halverwege de eerste set in de buurt bleef. Oranje haalde daarna de setwinst alsnog redelijk eenvoudig binnen. De nummer 11 van de wereld leek in de tweede set meteen door te drukken maar zag Denemarken sterk terugkomen. De Denen creëerden zelfs het eerste setpoint, maar Nederland draaide de zaken net op tijd om (2-0).
In de derde set ging het van kwaad tot erger met Oranje. De ploeg wist pas op 11-10 voor het eerst op voorsprong te komen tegen de mondiale nummer 46, maar wist de marge niet vast te houden. In de chaotische slotfase kregen de Denen op 22-24 opnieuw twee setpoints, waarvan ze de tweede verzilverden. In de vierde set moest Nederland een achterstand van 3 punten wegwerken (7-10), maar liet vervolgens zien waar het toe in staat is, 25-20.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
5 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden