Nederlandse voetbalsters op de bank bij finale Champions League
TURIJN (ANP) - De Nederlandse voetbalinternationals Lieke Martens, Daniëlle van de Donk en Damaris Egurrola beginnen allemaal op de bank in de finale van de Champions League. Titelverdediger FC Barcelona, de club van Martens, neemt het vanaf 19.00 uur in Turijn op tegen Olympique Lyon. Bij de Franse recordwinnaar van het Europese bekertoernooi moeten Van de Donk en Egurrola hopen op een invalbeurt.
Zowel Martens als Van de Donk is net hersteld van een blessure. De Limburgse linksbuiten maakte zondag in de laatste competitiewedstrijd in Spanje als invalster haar rentree bij Barcelona. Van de Donk liep eind vorig jaar een zware blessure op en moest maandenlang revalideren.
De Catalaanse voetbalsters wonnen de Champions League vorig jaar voor het eerst door Chelsea in de finale met 4-0 te verslaan. Die stand was al na 36 minuten bereikt. Martens had toen wel een basisplaats en was bij alle doelpunten betrokken. Lyon won de Champions League al zeven keer bij de vrouwen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
3 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
10 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
11 uur geleden