Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse turnsters vierde na eerste kwalificatiedag bij WK

Nederlandse turnsters vierde na eerste kwalificatiedag bij WK

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse turnsters staan bij de WK in Antwerpen na drie van de in totaal tien zogenoemde subdivisies voorlopig vierde in het landenklassement. Sanne Wevers, Eythora Thorsdottir, Naomi Visser, Sanna Veerman en Vera van Pol kwamen op de eerste kwalificatiedag tot 161,197 punten. De turnsters moeten nu afwachten waar hun score hun uiteindelijk brengt. Doelstelling is een plek bij de beste twaalf landenteams om zodoende een teamticket voor Parijs 2024 veilig te stellen. Maandag volgen er in Antwerpen nog zeven subdivisies.

De Amerikaanse ploeg, aangevoerd door Simone Biles, gaat met 171,395 punten voorlopig aan de leiding in het klassement. Groot-Brittannië (166,130) en Italië (162,230) volgen.

De 26-jarige Biles, die in Antwerpen haar internationale rentree maakte, voert het meerkampklassement aan (58,865). Visser heeft met 54,332 een goede uitgangspositie voor de meerkampfinale: zij staat zesde. Thorsdottir bezet de twaalfde plek (52,199).

Yurchenko met dubbele hoeksalto

Viervoudig olympisch kampioene Biles staat voorlopig ook eerste op sprong (14,949), vloer (14,633) en balk (14,566). Op dat laatste toestel staat Sanne Wevers (13,733) vierde na drie subdivisies, Naomi Visser staat vierde op vloer (13,733). Veerman staat derde aan brug (14,200), Visser vierde (14,166).

Op sprong blonk Biles uit met een yurchenko met dubbele hoeksalto, een sprong die tot op heden slechts aan mannen leek voorbehouden. Die gaat de boeken in als de "Biles II" op sprong omdat er nooit eerder een turnster is geweest die hem in een internationale wedstrijd heeft gedaan.

Simone Biles

Biles, die tien jaar geleden haar WK-debuut maakte in Antwerpen, keert in de Belgische stad terug op het internationale podium. Ze nam na de Olympische Spelen van Tokio afstand van het turnen om te werken aan haar mentale gezondheid. Vanwege mentale blokkades besloot ze op de Spelen de meeste individuele wedstrijden over te slaan, maar ze pakte wel brons op het toestel balk. In 2016 in Rio de Janeiro won Biles vier keer olympisch goud. Destijds greep ze ook brons op balk, het toestel waarop Wevers de olympische titel won.

Meer uit Sport

Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

12 minuten geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

4 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

6 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

7 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

8 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

9 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

14 uur geleden