Nederlandse topvrouw Europese tak C&A stapt op
DÜSSELDORF (ANP) - Giny Boer stapt op als topvrouw van de Europese tak van kledingwinkelketen C&A. De Nederlandse was sinds januari 2021 de hoogste baas bij het bedrijf, maar wil zich nu richten op "niet-leidinggevende" functies. Edward Brenninkmeijer, telg van de eigenaarsfamilie, neemt tijdelijk de leiding over het bedrijf over.
Volgens president-commissaris Allan Leighton voerde Boer een transformatie door bij het modebedrijf op een moeilijk moment. Ze deed dit namelijk tijdens de coronapandemie en grote verschuivingen binnen de kledingindustrie.
Boer was onder andere verantwoordelijk voor de nieuwe inrichting en modernisering van achthonderd winkels, schrijft C&A bij de bekendmaking van haar vertrek. De topvrouw zei twee jaar geleden tegen de Duitse zakenkrant Handelsblatt dat de onlineverkoop op termijn goed moest zijn voor de helft van de omzet. Maar begin dit jaar stopte het bedrijf de samenwerking met grote webwinkels Amazon, Wehkamp en Zalando. Die platforms waren eerder juist onderdeel van de strategie om online te groeien.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.
2 uur geleden