Nederlandse topman sluit extra banenverlies bij Danske niet uit
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Danske Bank, dat al tijden wordt geplaagd door een witwasschandaal, gaat mogelijk nog meer banen schrappen. Chris Vogelzang, de Nederlandse topman van het financiële concern, sluit verdere banenreducties niet uit. Dat liet hij donderdag weten bij de presentatie van de jaarcijfers.
Bij Danske Bank werken momenteel nog circa 22.000 mensen. In oktober schrapte Danske Bank al 1600 banen om de kosten bij het financiële concern naar beneden te krijgen en eerder werd al een streep gezet door honderden arbeidsplaatsen. Vanwege de coronacrisis ontkwam de grootste bank van Denemarken er afgelopen jaar ook niet aan om veel geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. De bank kampt sowieso nog met flink wat juridische kosten in de nasleep van de grote witwasaffaire.
Concreet zijn de plannen nog niet. "Maar we geloven ook dat onze kosten moeten verlagen om concurrerend te blijven", zegt Vogelzang. Daarom kan hij "niet uitsluiten" dat er in toekomst nog meer banen zullen worden geschrapt.
Winst
Ondanks de coronacrisis lukte het Danske Bank om in 2020 een winst te boeken van zo'n 4,6 miljard kroon, omgerekend meer dan 600 miljoen euro. Voor het nieuwe jaar rekent Danske zelfs op een verdubbeling van het resultaat. "Dit markeert een solide vooruitgang in onze ambities om een betere bank te worden", laat Vogelzang weten.
Volgens de voormalige ABN AMRO-bankier profiteerde Danske ervan dat het met de Deense economie relatief goed bleef gaan. "Terwijl 2020 werd gedomineerd door de coronacrisis en de daaropvolgende lockdown, hielden de Scandinavische economieën relatief goed stand." Het concern heeft besloten ook weer een dividend uit te betalen aan de aandeelhouders.
Vogelzang is niet de enige Nederlander bij Danske Bank. Ook oud-minister van Financiën en voormalig ABN AMRO-topman Gerrit Zalm is betrokken bij het concern. Hij zit er in de raad van commissarissen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
6 uur geleden