Nederlandse topman sluit extra banenverlies bij Danske niet uit
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Danske Bank, dat al tijden wordt geplaagd door een witwasschandaal, gaat mogelijk nog meer banen schrappen. Chris Vogelzang, de Nederlandse topman van het financiële concern, sluit verdere banenreducties niet uit. Dat liet hij donderdag weten bij de presentatie van de jaarcijfers.
Bij Danske Bank werken momenteel nog circa 22.000 mensen. In oktober schrapte Danske Bank al 1600 banen om de kosten bij het financiële concern naar beneden te krijgen en eerder werd al een streep gezet door honderden arbeidsplaatsen. Vanwege de coronacrisis ontkwam de grootste bank van Denemarken er afgelopen jaar ook niet aan om veel geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. De bank kampt sowieso nog met flink wat juridische kosten in de nasleep van de grote witwasaffaire.
Concreet zijn de plannen nog niet. "Maar we geloven ook dat onze kosten moeten verlagen om concurrerend te blijven", zegt Vogelzang. Daarom kan hij "niet uitsluiten" dat er in toekomst nog meer banen zullen worden geschrapt.
Winst
Ondanks de coronacrisis lukte het Danske Bank om in 2020 een winst te boeken van zo'n 4,6 miljard kroon, omgerekend meer dan 600 miljoen euro. Voor het nieuwe jaar rekent Danske zelfs op een verdubbeling van het resultaat. "Dit markeert een solide vooruitgang in onze ambities om een betere bank te worden", laat Vogelzang weten.
Volgens de voormalige ABN AMRO-bankier profiteerde Danske ervan dat het met de Deense economie relatief goed bleef gaan. "Terwijl 2020 werd gedomineerd door de coronacrisis en de daaropvolgende lockdown, hielden de Scandinavische economieën relatief goed stand." Het concern heeft besloten ook weer een dividend uit te betalen aan de aandeelhouders.
Vogelzang is niet de enige Nederlander bij Danske Bank. Ook oud-minister van Financiën en voormalig ABN AMRO-topman Gerrit Zalm is betrokken bij het concern. Hij zit er in de raad van commissarissen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
6 uur geleden