Nederlandse topman sluit extra banenverlies bij Danske niet uit
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Danske Bank, dat al tijden wordt geplaagd door een witwasschandaal, gaat mogelijk nog meer banen schrappen. Chris Vogelzang, de Nederlandse topman van het financiële concern, sluit verdere banenreducties niet uit. Dat liet hij donderdag weten bij de presentatie van de jaarcijfers.
Bij Danske Bank werken momenteel nog circa 22.000 mensen. In oktober schrapte Danske Bank al 1600 banen om de kosten bij het financiële concern naar beneden te krijgen en eerder werd al een streep gezet door honderden arbeidsplaatsen. Vanwege de coronacrisis ontkwam de grootste bank van Denemarken er afgelopen jaar ook niet aan om veel geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. De bank kampt sowieso nog met flink wat juridische kosten in de nasleep van de grote witwasaffaire.
Concreet zijn de plannen nog niet. "Maar we geloven ook dat onze kosten moeten verlagen om concurrerend te blijven", zegt Vogelzang. Daarom kan hij "niet uitsluiten" dat er in toekomst nog meer banen zullen worden geschrapt.
Winst
Ondanks de coronacrisis lukte het Danske Bank om in 2020 een winst te boeken van zo'n 4,6 miljard kroon, omgerekend meer dan 600 miljoen euro. Voor het nieuwe jaar rekent Danske zelfs op een verdubbeling van het resultaat. "Dit markeert een solide vooruitgang in onze ambities om een betere bank te worden", laat Vogelzang weten.
Volgens de voormalige ABN AMRO-bankier profiteerde Danske ervan dat het met de Deense economie relatief goed bleef gaan. "Terwijl 2020 werd gedomineerd door de coronacrisis en de daaropvolgende lockdown, hielden de Scandinavische economieën relatief goed stand." Het concern heeft besloten ook weer een dividend uit te betalen aan de aandeelhouders.
Vogelzang is niet de enige Nederlander bij Danske Bank. Ook oud-minister van Financiën en voormalig ABN AMRO-topman Gerrit Zalm is betrokken bij het concern. Hij zit er in de raad van commissarissen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
17 uur geleden