Nederlandse titel schaatsster De Jong, WK-ticket Wijfje
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Nederlandse titel allround veroverd. De Friese schaatsster stelde in Heerenveen op de afsluitende 5000 meter haar eindzege veilig. De 24-jarige rijdster van Team Jumbo-Visma reed met 6.58,38 de tweede tijd. Dat was ruim voldoende voor haar tweede triomf bij de NK allround na haar primeur in 2016.
Melissa Wijfje had in Thialf ook alle reden tot juichen. Zij verzekerde zich met de derde tijd op de 5000 meter (7.04,47) van de tweede plaats in het eindklassement. Daardoor mag Wijfje met Ireen Wüst, die in Heerenveen alleen op zaterdag meedeed aan de NK sprint, en De Jong deelnemen aan de WK allround eind februari in Hamar.
De onttroonde titelhoudster Carlijn Achtereekte won de 5000 meter met een tijd van 6.56,46. Ze pakte daardoor brons in het eindklassement.
Revanche
De Jong nam met haar tweede Nederlandse titel revanche voor haar grotendeels mislukte optreden bij de NK afstanden eind december in Heerenveen. Ze wist zich individueel niet te plaatsen voor de EK en WK afstanden. In tranen sprak De Jong amper een maand geleden haar grote twijfels uit over de tweede helft van het seizoen.
"Ja, toen had ik een heel slecht gevoel", gaf de Europees allroundkampioene van 2019 bij de NOS toe. "Nu huil ik tranen van blijdschap. Er is met deze Nederlandse titel een enorme ballast van mijn schouders gevallen. Mentaal ben ik weer sterk en in technisch opzicht rijd ik ook weer goed. Hier kan ik verder mee. Het is nu nog een kwestie van een optimale afstemming. Daar gaan we de komende tijd richting de WK allround nog aan werken."
De Jong neemt eerst nog deel aan de wereldbeker in Calgary (7-8 februari) en gaat als reserve naar de WK afstanden in Salt Lake City (13-16 februari).
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
19 uur geleden