Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse titel schaatsster De Jong, WK-ticket Wijfje

Nederlandse titel schaatsster De Jong, WK-ticket Wijfje

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Nederlandse titel allround veroverd. De Friese schaatsster stelde in Heerenveen op de afsluitende 5000 meter haar eindzege veilig. De 24-jarige rijdster van Team Jumbo-Visma reed met 6.58,38 de tweede tijd. Dat was ruim voldoende voor haar tweede triomf bij de NK allround na haar primeur in 2016.

Melissa Wijfje had in Thialf ook alle reden tot juichen. Zij verzekerde zich met de derde tijd op de 5000 meter (7.04,47) van de tweede plaats in het eindklassement. Daardoor mag Wijfje met Ireen Wüst, die in Heerenveen alleen op zaterdag meedeed aan de NK sprint, en De Jong deelnemen aan de WK allround eind februari in Hamar.

De onttroonde titelhoudster Carlijn Achtereekte won de 5000 meter met een tijd van 6.56,46. Ze pakte daardoor brons in het eindklassement.

Revanche

De Jong nam met haar tweede Nederlandse titel revanche voor haar grotendeels mislukte optreden bij de NK afstanden eind december in Heerenveen. Ze wist zich individueel niet te plaatsen voor de EK en WK afstanden. In tranen sprak De Jong amper een maand geleden haar grote twijfels uit over de tweede helft van het seizoen.

"Ja, toen had ik een heel slecht gevoel", gaf de Europees allroundkampioene van 2019 bij de NOS toe. "Nu huil ik tranen van blijdschap. Er is met deze Nederlandse titel een enorme ballast van mijn schouders gevallen. Mentaal ben ik weer sterk en in technisch opzicht rijd ik ook weer goed. Hier kan ik verder mee. Het is nu nog een kwestie van een optimale afstemming. Daar gaan we de komende tijd richting de WK allround nog aan werken."

De Jong neemt eerst nog deel aan de wereldbeker in Calgary (7-8 februari) en gaat als reserve naar de WK afstanden in Salt Lake City (13-16 februari).

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

1 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

1 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

5 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

5 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

7 uur geleden
NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

8 uur geleden
Kunstrijdpaar Danilova en Tsiba grijpt naast ticket voor Spelen

OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

10 uur geleden