
Nederlandse tennissers verliezen laatste groepsduel van Kroatië
SPLIT (ANP) - Nederland heeft de derde wedstrijd in de groepsfase van de Daviscup Finals verloren van Kroatië. Na de zege van Botic van de Zandschulp op Duje Ajdukovic en de nederlaag van Tallon Griekspoor tegen Borna Gojo, bezorgden Mate Pavic en Ajdukovic het gastland in Split alsnog de overwinning met een zege op Matwé Middelkoop en Wesley Koolhof: 3-6 6-4 10-8.
Middelkoop en Koolhof wonnen de eerste set in de dubbel met 6-3, maar zagen Pavic en Ajdukovic terugkomen met de 6-4-winst in de tweede set. De afsluitende matchtiebreak wonnen de Kroaten met 10-8.
Nederland wist zich vrijdag al verzekerd van een plaats in de kwartfinales, waarmee het eindtoernooi eind november in Málaga begint. Onder leiding van teamcaptain Paul Haarhuis versloeg Oranje eerst Finland waarna de ploeg tegen de Verenigde Staten voor een regelrechte stunt zorgde. Van de Zandschulp was toen te sterk voor Tommy Paul, terwijl Griekspoor Frances Tiafoe, de nummer 11 van de wereld, versloeg. Na de nederlaag van Kroatië tegen Finland was Nederland zeker van een plaats bij de beste twee in de poule.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
9 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
10 uur geleden