Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse staat krijgt geen geld meer toe op leningen

Nederlandse staat krijgt geen geld meer toe op leningen

AMSTERDAM (ANP) - De rente op Nederlandse tienjarige staatsleningen komt voor het eerst sinds ruim een jaar weer boven de nul uit. Lange tijd betaalde de Staat over leningen geen rente, maar kreeg ze juist geld toe omdat de staatsobligaties tot de veiligst mogelijke beleggingen werden gerekend.

De rente op tienjaars schuldpapier van de Nederlandse overheid was woensdag rond 17.00 uur gestegen tot ruim 0,02 procent. Het is voor het eerst sinds maart 2020 dat de rentes weer boven de 0 procent uitkomen. Destijds sloeg de paniek op financiële markten toe over de economische gevolgen van de coronapandemie, wat de rentes stevig opdreef. Die kortstondige piek werd snel de kop ingedrukt doordat de Europese Centrale Bank (ECB) nog meer geld in de economie begon te pompen dan voorheen. Voor die crisismaand lagen de Nederlandse rentes al sinds juni 2019 onder de nul.

De rentes op de kapitaalmarkten stijgen al een tijd omdat de inflatie naar verwachting hard oploopt. Dat is goed nieuws voor pensioenfondsen. Zij hoeven daardoor minder geld in kas te houden om hun dekkingsgraad, de mate waarin ze kunnen voldoen aan hun verplichtingen, op peil te houden.

De Nederlandse overheid is naar verwachting juist duurder uit op de kapitaalmarkten, waar ze dit jaar naar verwachting 55 miljard euro moet lenen, onder andere om steunpakketten tegen de coronacrisis te financieren. Ook huizenkopers ondervinden mogelijk de nadelen. Vergelijkingssite rente.nl waarschuwde onlangs dat hypotheekrentes dit jaar waarschijnlijk weer zullen stijgen. Na de grootscheepse stimuleringsmaatregelen van centrale banken daalden de tarieven juist tot telkens tot nieuwe laagterecords.

Meer uit Financieel

Winkeliers verkopen meer, vooral onlineshops groeien

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.

4 minuten geleden
Belastingdienst: nu ruim 6,8 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.

5 minuten geleden
Na stakingen alsnog cao-akkoord bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.

1 uur geleden
Supermarktketen PLUS rondt fusie met Coop af, lijdt wel verlies

UTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.

1 uur geleden
Nevi: omstandigheden in industrie verbeterd ondanks Iranoorlog

ZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.

1 uur geleden
Beurzen Azië stijgen hard na opmerkingen Trump over einde oorlog

TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.

1 uur geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

2 uur geleden