Nederlandse sprinters ook op achterstand, Dubreuil wint
HAMAR (ANP) - In navolging van de Nederlandse schaatssters moeten ook de mannen van Oranje bij de WK sprint in Hamar in de achtervolging. Kai Verbij belandde op de eerste 500 meter met een tijd van 34,93 seconden op de negende plaats. WK-debutant Dai Dai Ntab kwam met 35,08 op de tiende plek uit.
Kjeld Nuis eindigde met een tijd van 35,29 op de vijftiende plaats. Daarmee heeft de specialist op de 1000 meter een matige uitgangspositie voor de rest van het toernooi.
De Canadees Laurent Dubreuil reed verrassend de beste tijd: 34,55. Hij was een fractie sneller dan de Japanner Tatsuya Shinhama (34,58). Drievoudig wereldkampioen Pavel Koelizjnikov uit Rusland moest genoegen nemen met de derde tijd (34,60).
Verbij veroverde de wereldtitel sprint in 2017. In 2016 en 2018 behaalde hij brons. Vorig jaar eindigde Verbij in Heerenveen als vijfde.
Nuis doet voor de zevende keer mee aan de WK sprint. Hij won nog nooit de wereldtitel. In de laatste vier jaar belandde de tweevoudig olympisch kampioen in het eindklassement wel steeds op het podium (twee keer zilver, twee keer brons).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.
8 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
18 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
20 uur geleden