Nederlandse sprinters ook op achterstand, Dubreuil wint
HAMAR (ANP) - In navolging van de Nederlandse schaatssters moeten ook de mannen van Oranje bij de WK sprint in Hamar in de achtervolging. Kai Verbij belandde op de eerste 500 meter met een tijd van 34,93 seconden op de negende plaats. WK-debutant Dai Dai Ntab kwam met 35,08 op de tiende plek uit.
Kjeld Nuis eindigde met een tijd van 35,29 op de vijftiende plaats. Daarmee heeft de specialist op de 1000 meter een matige uitgangspositie voor de rest van het toernooi.
De Canadees Laurent Dubreuil reed verrassend de beste tijd: 34,55. Hij was een fractie sneller dan de Japanner Tatsuya Shinhama (34,58). Drievoudig wereldkampioen Pavel Koelizjnikov uit Rusland moest genoegen nemen met de derde tijd (34,60).
Verbij veroverde de wereldtitel sprint in 2017. In 2016 en 2018 behaalde hij brons. Vorig jaar eindigde Verbij in Heerenveen als vijfde.
Nuis doet voor de zevende keer mee aan de WK sprint. Hij won nog nooit de wereldtitel. In de laatste vier jaar belandde de tweevoudig olympisch kampioen in het eindklassement wel steeds op het podium (twee keer zilver, twee keer brons).
Meer uit Sport
CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
53 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
1 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
13 uur geleden