Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse sprinters ook op achterstand, Dubreuil wint

Nederlandse sprinters ook op achterstand, Dubreuil wint

HAMAR (ANP) - In navolging van de Nederlandse schaatssters moeten ook de mannen van Oranje bij de WK sprint in Hamar in de achtervolging. Kai Verbij belandde op de eerste 500 meter met een tijd van 34,93 seconden op de negende plaats. WK-debutant Dai Dai Ntab kwam met 35,08 op de tiende plek uit.

Kjeld Nuis eindigde met een tijd van 35,29 op de vijftiende plaats. Daarmee heeft de specialist op de 1000 meter een matige uitgangspositie voor de rest van het toernooi.

De Canadees Laurent Dubreuil reed verrassend de beste tijd: 34,55. Hij was een fractie sneller dan de Japanner Tatsuya Shinhama (34,58). Drievoudig wereldkampioen Pavel Koelizjnikov uit Rusland moest genoegen nemen met de derde tijd (34,60).

Verbij veroverde de wereldtitel sprint in 2017. In 2016 en 2018 behaalde hij brons. Vorig jaar eindigde Verbij in Heerenveen als vijfde.

Nuis doet voor de zevende keer mee aan de WK sprint. Hij won nog nooit de wereldtitel. In de laatste vier jaar belandde de tweevoudig olympisch kampioen in het eindklassement wel steeds op het podium (twee keer zilver, twee keer brons).

Meer uit Sport

WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

2 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

3 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

3 uur geleden
Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

5 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

6 uur geleden
Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

23 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

1 dag geleden