Nederlandse sprinters ook op achterstand, Dubreuil wint
HAMAR (ANP) - In navolging van de Nederlandse schaatssters moeten ook de mannen van Oranje bij de WK sprint in Hamar in de achtervolging. Kai Verbij belandde op de eerste 500 meter met een tijd van 34,93 seconden op de negende plaats. WK-debutant Dai Dai Ntab kwam met 35,08 op de tiende plek uit.
Kjeld Nuis eindigde met een tijd van 35,29 op de vijftiende plaats. Daarmee heeft de specialist op de 1000 meter een matige uitgangspositie voor de rest van het toernooi.
De Canadees Laurent Dubreuil reed verrassend de beste tijd: 34,55. Hij was een fractie sneller dan de Japanner Tatsuya Shinhama (34,58). Drievoudig wereldkampioen Pavel Koelizjnikov uit Rusland moest genoegen nemen met de derde tijd (34,60).
Verbij veroverde de wereldtitel sprint in 2017. In 2016 en 2018 behaalde hij brons. Vorig jaar eindigde Verbij in Heerenveen als vijfde.
Nuis doet voor de zevende keer mee aan de WK sprint. Hij won nog nooit de wereldtitel. In de laatste vier jaar belandde de tweevoudig olympisch kampioen in het eindklassement wel steeds op het podium (twee keer zilver, twee keer brons).
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
18 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
20 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
20 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
21 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
21 uur geleden