Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse Ski Vereniging: veel vragen over Oostenrijk

Nederlandse Ski Vereniging: veel vragen over Oostenrijk

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging krijgt "heel veel" vragen van vakantiegangers over de nieuwe lockdown in Oostenrijk en de strikte coronamaatregelen in het Alpenland. Volgens commercieel directeur Arjen de Graaf van de meer dan 65.000 leden tellende nationale bond zijn veel wintersporters aan het kijken of ze hun vakanties naar Oostenrijk moeten omboeken naar Zwitserland, Frankrijk of Italië omdat daar de regels veel minder streng zijn. "In Oostenrijk is wintertoerisme nu niet mogelijk", aldus de directeur.

Volgens De Graaf begon het al met de aankondiging van Oostenrijk dat mensen die het Janssen-vaccin hebben gekregen na 3 januari een boosterprik gehad moeten hebben om als volledig gevaccineerd beschouwd te worden. Mensen die niet op tijd een boosterprik kunnen halen en toch naar Oostenrijk op vakantie willen gaan, dreigen volgens De Graaf daardoor "tussen wal en schip te vallen" als ze na die datum bijvoorbeeld horeca en skigebieden in het land willen bezoeken.

Maar ook de strikte lockdown die vanaf maandag geldt in Oostenrijk, met onder meer gesloten restaurants, hotels en ook veel winkels, leidt tot onrust onder Nederlandse wintersportliefhebbers. Die lockdown duurt vooralsnog tot 13 december. Rond die periode gaat ook het wintersportseizoen echt beginnen. Veel wintersporters zijn daardoor nu voor de kerstvakantie aan het kijken of ze moeten omboeken en wat hun opties zijn.

Andere Alpenlanden

"De lockdown in Oostenrijk heeft niet tot verminderde interesse in de wintersport geleid, maar we zien wel dat mensen gaan heroriënteren op andere Alpenlanden. De interesse in Zwitserland, Italië en Frankrijk groeit omdat daar simpelweg meer mogelijk is en gewoon geskied kan worden", aldus De Graaf.

Oostenrijk is de meest populaire bestemming voor Nederlanders om pistes af te skiën of te snowboarden. Afgelopen jaar moesten wintersportlocaties in Oostenrijk het grootste deel van de winterperiode nog dichtblijven vanwege de coronapandemie en reisorganisaties hadden gemeld dat dit jaar de vraag naar wintersportvakanties heel groot was. Veel populaire Oostenrijkse ski-oorden zoals Kitzbühel, Zillertal, Brixental of Gerlos waren zelfs al grotendeels volgeboekt.

Een woordvoerder van reisorganisatie TUI laat weten dat mensen nu terughoudend zijn met nieuwe boekingen naar Oostenrijk en de ontwikkelingen verder afwachten. Ook ziet TUI omboekingen naar andere wintersportlanden. Ze wijst er wel op dat op dit moment het wintersportseizoen nog niet aan de gang is en de lockdown in die zin geen problemen oplevert voor reizigers die een vakantie naar Oostenrijk geboekt hebben.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt naar antwoorden rond dood jongen (16) in Den Hoorn

DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.

5 uur geleden
Extra waarschuwing voor noorden: code oranje om gladheid

DE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.

9 uur geleden
OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

11 uur geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

11 uur geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

12 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

13 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

13 uur geleden