Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse Ski Vereniging: veel vragen over Oostenrijk

Nederlandse Ski Vereniging: veel vragen over Oostenrijk

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging krijgt "heel veel" vragen van vakantiegangers over de nieuwe lockdown in Oostenrijk en de strikte coronamaatregelen in het Alpenland. Volgens commercieel directeur Arjen de Graaf van de meer dan 65.000 leden tellende nationale bond zijn veel wintersporters aan het kijken of ze hun vakanties naar Oostenrijk moeten omboeken naar Zwitserland, Frankrijk of Italië omdat daar de regels veel minder streng zijn. "In Oostenrijk is wintertoerisme nu niet mogelijk", aldus de directeur.

Volgens De Graaf begon het al met de aankondiging van Oostenrijk dat mensen die het Janssen-vaccin hebben gekregen na 3 januari een boosterprik gehad moeten hebben om als volledig gevaccineerd beschouwd te worden. Mensen die niet op tijd een boosterprik kunnen halen en toch naar Oostenrijk op vakantie willen gaan, dreigen volgens De Graaf daardoor "tussen wal en schip te vallen" als ze na die datum bijvoorbeeld horeca en skigebieden in het land willen bezoeken.

Maar ook de strikte lockdown die vanaf maandag geldt in Oostenrijk, met onder meer gesloten restaurants, hotels en ook veel winkels, leidt tot onrust onder Nederlandse wintersportliefhebbers. Die lockdown duurt vooralsnog tot 13 december. Rond die periode gaat ook het wintersportseizoen echt beginnen. Veel wintersporters zijn daardoor nu voor de kerstvakantie aan het kijken of ze moeten omboeken en wat hun opties zijn.

Andere Alpenlanden

"De lockdown in Oostenrijk heeft niet tot verminderde interesse in de wintersport geleid, maar we zien wel dat mensen gaan heroriënteren op andere Alpenlanden. De interesse in Zwitserland, Italië en Frankrijk groeit omdat daar simpelweg meer mogelijk is en gewoon geskied kan worden", aldus De Graaf.

Oostenrijk is de meest populaire bestemming voor Nederlanders om pistes af te skiën of te snowboarden. Afgelopen jaar moesten wintersportlocaties in Oostenrijk het grootste deel van de winterperiode nog dichtblijven vanwege de coronapandemie en reisorganisaties hadden gemeld dat dit jaar de vraag naar wintersportvakanties heel groot was. Veel populaire Oostenrijkse ski-oorden zoals Kitzbühel, Zillertal, Brixental of Gerlos waren zelfs al grotendeels volgeboekt.

Een woordvoerder van reisorganisatie TUI laat weten dat mensen nu terughoudend zijn met nieuwe boekingen naar Oostenrijk en de ontwikkelingen verder afwachten. Ook ziet TUI omboekingen naar andere wintersportlanden. Ze wijst er wel op dat op dit moment het wintersportseizoen nog niet aan de gang is en de lockdown in die zin geen problemen oplevert voor reizigers die een vakantie naar Oostenrijk geboekt hebben.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

2 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

3 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

4 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

6 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

9 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

10 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

10 uur geleden