Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse Posthuma op shortlist International Booker Prize

Nederlandse Posthuma op shortlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - De Nederlandse schrijfster Jente Posthuma is genomineerd voor de International Booker Prize. Ze staat met haar boek Waar ik liever niet aan denk op de shortlist van de prestigieuze Britse prijs voor boeken die zijn vertaald naar het Engels.

In het Engels heet het boek van Posthuma What I'd rather not think about. Het is vertaald door Sarah Timmer Harvey. Het gaat over de band tussen een tweelingzus en -broer, nadat hij een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Het boek werd in 2020 ook al genomineerd voor de EU-literatuurprijs.

De Nederlandse uitgeverij Pluim is "ontzettend blij" met de plek op de shortlist en vindt die zeer verdiend. "Jentes werk is intrigerend en sterk, zij heeft een geheel eigen toon die momenteel veel nieuwe schrijvers inspireert. Ik zou haar werk uit duizenden herkennen door de helderheid waarmee ze zowel menselijk vermogen als onvermogen aftast", aldus uitgeefster Mizzi van der Pluijm.

Zes titels

"Haar toon heeft iets laconieks maar dat is haar werk niet, integendeel, juist door die toon wordt duidelijk hoeveel belang zij hecht aan datgene wat ze beschrijft. Jente is geen veelschrijver, want ieder woord is raak en haar boeken zijn pageturners. Waar ik liever niet aan denk gaat over een tweelingzus die de dood van haar broer probeert te begrijpen, en toch is het geen gruwelijk boek, precies door haar toon en stijl", zegt Van der Pluijm.

De winnaar van de International Booker Prize ontvangt een bedrag van 50.000 Britse pond (58.350 euro), dat verdeeld moet worden tussen de auteur en de vertaler. Er staan zes titels op de shortlist. De andere genomineerde schrijvers komen uit Argentinië, Zuid-Korea, Brazilië, Duitsland en Zweden.

Vorig jaar ging de prijs naar de Bulgaarse auteur Georgi Gospodinov met zijn roman Time Shelter. In 2020 won Lucas Rijneveld de prijs met De avond is ongemak.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

6 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

7 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

8 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

8 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

9 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

9 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

10 uur geleden