Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse militairen eind juni al terug uit Afghanistan

Nederlandse militairen eind juni al terug uit Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Defensie verwacht dat eind deze maand alle Nederlandse militairen uit Afghanistan zijn teruggekeerd. De troepen in Mazar-e-Sharif maken deel uit van de NAVO-missie Resolute Support. Eerder ging het ministerie er nog van uit dat de terugtrekking in juli zou zijn afgerond.

Verder is al 80 procent van het materieel teruggebracht naar Nederland, heeft demissionair minister Ank Bijleveld (Defensie) de Tweede Kamer laten weten. Een deel van het materieel wordt geschonken of verkocht aan Afghanistan. Het gaat onder meer om gepantserde slaap- en werkcontainers en voertuigen. Voertuigen die niet meer te repareren zijn en een deel van de munitie zijn ter plaatse vernietigd.

De NAVO besloot in april haar missie te beëindigen nadat de Amerikaanse regering had bekendgemaakt haar militairen uiterlijk 11 september terug te halen. Buitenlandse troepen zijn al twintig jaar in Afghanistan. Ze gingen daarheen na de aanslagen van al-Qaeda op New York en Washington in 2001.

Bijleveld heeft in april nog 80 extra militairen gestuurd om de missie en terugtrekking te beveiligen. De vrees was dat de Taliban meer aanslagen op buitenlandse troepen zouden plegen na 1 mei. De VS hadden eerder beloofd dat op die datum de buitenlandse militairen weg zouden zijn. Er zijn echter geen grootschalige aanvallen geweest en daardoor verloopt de terugtrekking voorspoedig.

Meer uit Binnenland

Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

1 uur geleden
Politiechef Rotterdam: helft explosies niet uit criminele hoek

ROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.

1 uur geleden
Meerderheid Nederlanders wil meer kerncentrales

DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.

3 uur geleden
Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

12 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

16 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

16 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

17 uur geleden