Nederlandse judoka's zien af van reis naar Azerbeidzjan
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse judoka's doen niet mee aan het grandslamtoernooi in Azerbeidzjan vanwege de situatie in het land. In totaal vijftien judoka's zouden vanaf vrijdag in de hoofdstad Bakoe in actie komen.
Het conflict tussen Azerbeidzjan en Armenië over de enclave Nagorno-Karabach is dinsdag opgelaaid. Dit gebied bevindt zich binnen enkele honderden kilometers van kuststad Bakoe. De strijdende partijen kondigden woensdagochtend een staakt-het-vuren af.
Volgens de judobond JBN is de situatie gezien de recente ontwikkelingen te onzeker. "Zekerheid over een veilig verloop van de reis, alsook het volgens plan kunnen terugkeren na afloop van het toernooi, is er niet. Daarop is de JBN, ook na overleg met experts van buiten de eigen organisatie, tot deze besluitvorming gekomen. Sportieve ambities zijn belangrijk, maar persoonlijke veiligheid staat te allen tijde voorop", aldus de bond.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
11 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
16 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
18 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
21 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
22 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
1 dag geleden