Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse inwoner Kiev: als Poetin parlement heeft valt land

Nederlandse inwoner Kiev: als Poetin parlement heeft valt land

KIEV (ANP) - Bob Wouda, die samen met zijn Oekraïense echtgenote en twee schoolgaande kinderen in Kiev woont, ziet met lede ogen toe hoe zijn woonplaats onder de voet dreigt te worden gelopen door het Russische leger. De laatste berichten die hij hoort van mensen ter plaatse zijn dat de Russen het centrum van de hoofdstad binnen zijn getrokken. "Als ze het parlementsgebouw in bezit nemen is de Russische verovering een feit," vreest Wouda (72), een gepensioneerd legermajoor.

De elektriciteits- en telefoonvoorzieningen in de Oekraïense hoofdstad werken nog. Hij staat voortdurend in contact met vrouw en kinderen. "Ze zitten redelijk veilig in de kelder en maken het naar omstandigheden goed. Ons appartementengebouw heeft in brand gestaan nadat het is getroffen door mortiervuur. Maar hoe groot de schade is, weet ik niet."

Hij is somber over de toekomst van Oekraïne. "Ondanks de sancties weigert Europa zelf economisch pijn te lijden. Daardoor kan Poetin zijn gang blijven gaan. We zullen als Europa toch echt offers moeten maken, willen we de opmars van de Russische dictatuur kunnen stoppen. Reken maar dat Poetin met harde hand over Oekraïne zal heersen." Wat Wouda betreft moet Rusland worden afgesloten van SWIFT, het internationale betaalsysteem. "Maar zover willen de VS en Europa blijkbaar niet gaan."

Huiswaarts

De Nederlander woont al jaren in Oekraïne en is voorzitter van de Stichting Platform Samenwerking Nederland-Oekraine. Daarvoor komt hij geregeld nog naar Nederland. Hij was in Nederland om een nieuwe zending medische hulpgoederen te regelen, toen de invasie begon.

Door de snelle Russische opmars kan hij voorlopig niet terug naar huis. Enkele dagen geleden dacht hij nog dat de Russische troepen niet tot Kiev zouden komen, waarop hij de inschatting maakte dat hij naar Nederland kon reizen om zaken te regelen. "Een foute inschatting, blijkt nu. Gevoelsmatig zou ik niks anders willen dan meteen naar Kiev te gaan, maar dat kan nu dus niet."

Met zijn stichting verstrekt Wouda naast medisch materieel ook "informatie in de breedste zin van het woord" aan Nederlanders en Oekraïners. De vrouw van Wouda is arts in Oekraïne.

Meer uit Binnenland

Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

9 minuten geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

25 minuten geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

57 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

1 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

1 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

1 uur geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden