Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse industrie boekte hogere omzet door gestegen prijzen

Nederlandse industrie boekte hogere omzet door gestegen prijzen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industriële sector heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een hogere omzet op jaarbasis geboekt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat de stijging toeschrijft aan de gestegen prijzen. Met name de voedings- en genotmiddelenindustrie wist te profiteren, evenals de aardolie-industrie. Wel gingen er in de laatste maanden van 2022 meer bedrijven failliet in de sector.

Het CBS noemt geen exacte cijfers, enkel de procentuele veranderingen. Op jaarbasis wist de industriële sector gemiddeld bijna 13 procent meer omzet te genereren. In de voedings- en genotmiddelenindustrie stegen de inkomsten met bijna 19 procent. De afzetprijzen in deze sector stegen met ruim 19 procent.

Uitschieter is de aardolie-industrie, waar de omzet omhoogging met ruim 33 procent. In die branche schoten de prijzen eveneens omhoog (plus 39,5 procent), wat de inkomsten stuwde. De enige omzetdaling (min 0,8 procent) is te zien in de textiel-, kleding- en leerindustrie.

Het aantal faillissementen viel van oktober tot en met december 65 procent hoger uit dan een jaar geleden. Aan het einde van 2022 werden 61 industriële bedrijven failliet verklaard, in dezelfde periode een jaar eerder waren dat er 37. Een verklaring daarvoor geeft het CBS niet.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt naar recordhoogte door hoop op Iran-akkoord

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.

1 uur geleden
Washington noemt Duitse streamingplannen schending handelsdeal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.

2 uur geleden
Anthropic wil snel AI-modellen van niveau Mythos breed uitbrengen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.

2 uur geleden
Europese Commissie akkoord met grote zuivelsamensmelting

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.

4 uur geleden
Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

5 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

7 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

7 uur geleden