Nederlandse in VS voor de rechter voor financieren al-Shabaab
RICHMOND (ANP) - Een Nederlandse vrouw die ervan verdacht wordt geld te hebben ingezameld voor de Somalische terreurorganisatie al-Shabaab, is deze week voor het eerst voorgeleid aan een federale rechter in de Amerikaanse staat Virginia. De vrouw werd onlangs door Nederland uitgeleverd aan de Verenigde Staten, meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie. Met het uitleveringsproces zou zeven jaar gemoeid zijn geweest, doordat de vrouw dat aanvocht.
De 38-jarige Farhia H., die werd geboren in Somalië, zou deel hebben uitgemaakt van een internationaal netwerk van vrouwen dat een financieringsprogramma runde voor al-Shabaab. De groep zou tussen 2011 en 2014 vanuit meer dan tien landen actief zijn geweest.
H. zou in Nederland geld hebben ingezameld door te beweren dat het gedoneerde bedrag naar goede doelen zoals scholen voor weeskinderen zou gaan. Maar in werkelijkheid werd het geld via kanalen in Kenia en Somalië naar de terroristen van al-Shabaab gesluisd.
De vrouw hangt een gevangenisstraf tot 15 jaar boven het hoofd. Ze wordt beschuldigd van samenzwering om materiële steun te verlenen aan een buitenlandse terroristische organisatie. Twee andere leden van de financieringsgroep werden in 2015 in de VS tot celstraffen tot 12 jaar veroordeeld.
Meer uit Binnenland
BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
10 uur geleden