Nederlandse groep getroffen door lawine in Oostenrijk, twee doden
VENT (ANP) - In de Oostenrijkse Alpen is een groep Nederlanders getroffen door een lawine, melden Oostenrijkse media. Het zou gaan om een skigroep van zeventien of achttien personen. Er zouden twee mensen om het leven zijn gekomen. Er wordt nog met helikopters en speurhonden gezocht naar vermisten.
De groep was volgens de krant Kronen Zeitung aan het skiƫn in het skigebied Vent, in het zuidwesten van Oostenrijk. Daar ontstond op 2500 meter hoogte een lawine. De omroep ORF zegt dat er vier mensen bedolven raakten onder de sneeuw, van wie er twee zijn overleden. De rest is al terug in het dal. Een persoon is zwaargewond.
De reddingsoperatie is volgens Oostenrijkse media lastig omdat er nog steeds sprake is van een hoog risico op nieuwe lawines. Er is de afgelopen dagen veel sneeuw gevallen en de reddingsmissie moest korte tijd worden onderbroken.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
20 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden