Nederlandse groep getroffen door lawine in Oostenrijk, twee doden
VENT (ANP) - In de Oostenrijkse Alpen is een groep Nederlanders getroffen door een lawine, melden Oostenrijkse media. Het zou gaan om een skigroep van zeventien of achttien personen. Er zouden twee mensen om het leven zijn gekomen. Er wordt nog met helikopters en speurhonden gezocht naar vermisten.
De groep was volgens de krant Kronen Zeitung aan het skiën in het skigebied Vent, in het zuidwesten van Oostenrijk. Daar ontstond op 2500 meter hoogte een lawine. De omroep ORF zegt dat er vier mensen bedolven raakten onder de sneeuw, van wie er twee zijn overleden. De rest is al terug in het dal. Een persoon is zwaargewond.
De reddingsoperatie is volgens Oostenrijkse media lastig omdat er nog steeds sprake is van een hoog risico op nieuwe lawines. Er is de afgelopen dagen veel sneeuw gevallen en de reddingsmissie moest korte tijd worden onderbroken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
5 uur geleden