
Nederlandse clubs breken transferrecord
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalclubs hebben afgelopen zomer een transferrecord gebroken. In totaal vonden er 755 transfers plaats, zo meldde de KNVB een dag na het sluiten van de transfermarkt voor de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie.
Met het totaal van 755 transfers werd het record van 670 spelers uit 2019 gebroken. Er waren afgelopen zomer in totaal 285 transfers binnen Nederland. Er werden 220 spelers aangetrokken uit het buitenland en er vertrokken 250 spelers naar een club over de grens.
Het aantal transfers kan nog veranderen, omdat transfervrije spelers nog kunnen worden aangetrokken. Ook is het bijvoorbeeld nog niet duidelijk of Ajax de gewenste huurling Kamaldeen Sulemana van Southampton op tijd heeft aangemeld.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Tyrell Malacia keert niet meer terug bij PSV. De Eindhovenaren huurden de linkervleugelverdediger sinds begin februari van Manchester United. PSV had een optie tot koop bedongen, maar de club maakt daar geen gebruik van. "Bedankt en veel succes in de toekomst, Tyrell", aldus PSV op X.
2 uur geledenGLENDALE (ANP) - Mexico heeft zich bij de Gold Cup voor de halve finales geplaatst. De titelverdediger was in de kwartfinale met 2-0 te sterk voor Saudi-Arabiƫ. Alexis Vega opende kort na rust de score. In de slotfase passeerde Abdullah Madu zijn eigen doelman.
2 uur geledenCHARLOTTE (ANP/AFP) - Chelsea heeft met drie doelpunten in de verlenging Benfica met 4-1 uitgeschakeld op het WK voor clubs in de VS. Christopher Nkunku, Pedro Neto en Kiernan Dewsbury-Hall scoorden in negen minuten tijd. Chelsea treft in de kwartfinales van het toernooi het Braziliaanse Palmeiras.
8 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Jong Engeland hebben op het Europees kampioenschap in Slowakije hun titel uit 2023 geprolongeerd. De ploeg van bondscoach Lee Carsley, die in de halve eindstrijd Jong Oranje had uitgeschakeld (2-1), was in de finale na verlenging met 3-2 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Duitsland. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Palmeiras is doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK voor voetbalclubs in de Verenigde Staten. De ploeg won in Philadelphia na verlenging het Braziliaanse onderonsje tegen Botafogo met 1-0.
15 uur geledenDIRKSHORN (ANP) - AZ is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart met een overwinning. Het elftal van trainer Maarten Martens versloeg in Dirkshorn de Schotse club Kilmarnock met 2-0.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Paul Pogba hervat zijn voetballoopbaan na een dopingschorsing bij AS Monaco. De 32-jarige Franse middenvelder ondertekende een tweejarig contract bij de club uit de Ligue 1.
16 uur geleden