
Nederlandse chipmaker NXP stijgt op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De in Eindhoven gevestigde chipproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De omzet lag in lijn met de verwachtingen. Topman Kurt Sievers stelde "voorzichtig optimistisch" te zijn voor de rest van dit jaar, ondanks de moeilijkheden in de sector door de zwakke economische groei wereldwijd. Het aandeel werd 3,3 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend op de laatste dag van de negatieve beursmaand april. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent lager op 38.189 punten. De bredere S&P 500-index daalde 0,3 procent tot 5102 punten en techbeurs Nasdaq daalde ook 0,3 procent, tot 15.938 punten. De Dow koerst af op een maandverlies van ruim 3 procent. De S&P 500 en de Nasdaq hebben in april meer dan 2 procent verloren. Het is het eerste maandverlies voor de drie hoofdgraadmeters sinds oktober vorig jaar.
Eli Lilly klom 6,4 procent. Het farmaceutische concern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Het bedrijf verhoogde ook zijn verwachtingen voor het hele jaar dankzij sterke verkopen van zijn diabetesmedicijn Mounjaro en het onlangs gelanceerde afslankmiddel Zepbound.
Coca-Cola
Coca-Cola ging 0,9 procent omhoog. De frisdrankfabrikant behaalde afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Mede dankzij prijsverhogingen werd het concern ook positiever over de omzetgroei dit jaar.
3M steeg met 3,8 procent. Het industrieconcern boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet en winst dan verwacht.
Pro-Palestijnse boycots
McDonald's ging 1 procent omlaag. De resultaten van de hamburgerketen werden afgelopen kwartaal gedrukt door de pro-Palestijnse boycots tegen het bedrijf, die volgden op berichten dat de Israëlische tak van McDonald's gratis maaltijden zou hebben uitgedeeld aan Israëlische militairen.
Tesla daalde 2 procent. Techwebsite The Information meldde dat topman Elon Musk twee belangrijke managers heeft ontslagen omdat hij ontevreden is over het tempo van de eerder aangekondigde grote ontslagronde. Musk wil wereldwijd meer dan 10 procent van de banen schrappen bij de elektrische autofabrikant. Het aandeel won een dag eerder nog ruim 15 procent. Die koerssprong volgde op het nieuws dat Tesla goedkeuring heeft gekregen om zijn software voor zelfrijdende auto's in China te gebruiken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
8 minuten geledenBONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.
2 uur geledenBASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.
3 uur geleden